comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz: 'Ülkenin kardeşliğe ihtiyacı var'

20 Eylül 2019, Cuma 13:55
Mustafa Cengiz: 'Ülkenin kardeşliğe ihtiyacı var'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sponsorluk töreninde açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da geçtiğimiz günlerde anlaşma sağlanan Magdeburger Sigorta ile imza töreni düzenlendi. Sarı kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz'in de katıldığı imza töreninde sponsorluk anlaşmasının detayları paylaşıldı.

"SPONSORLUK GELİRLERİMİZ ARTTI"
"Ülkemizin içinde bulunduğu geçici sorunlara rağmen sponsor gelirlerimiz arttı. Son 4 sezonda 112, 124, 180, ve 215 milyon lira toplam sponsorluk gelirimiz oldu. Bu, Galatasaray'a olan ilginin sonucudur. Magdeburger'e de çok teşekkür ediyoruz. Bize 6,5 milyon liralık bir gelir sağladılar. Sponsorlarımızı az veya çok katkı sağladılar diye bir ayrıma sokmuyorum. Biz bunu sporcularımızda da yapıyoruz. Çok küçük bedellere transfer ettiğimiz futbolcuya da, çok pahalıya aldığımız futbolcuya da aynı muameleyi gösteriyoruz. Biz herkese değer veriyoruz. Bu nedenle sponsorluk anlaşmalarının tamamında bulunmaya gayret gösteriyoruz."

"BU ÜLKENİN KARDEŞLİĞE İHTİYACI VAR"

"Biz Türk futbolunda kavga, kaos ve problem istemiyoruz. Bu tip tartışmalarda ilk yumruğu kim attı, ilk kanı kim akıttı ona bakmak lazım. Biz hiçbir camiaya durup dururken saldırmayız. Bize saldıran bir yöneticiydi, ona da gerektiği gibi yanıtı veririz. Bu ülkenin kardeşliğe ihtiyacı var. Biz Fenerbahçeli, Beşiktaşlı, Trabzonlu, Malatyalı taraftarlarla yan yana maç izleyen bir nesilden geliyoruz. UEFA'da ülke puanı çok kritik bir önem taşıyor. Artık taraftarları doğru yönlendirelim. Barış ve huzur içerisinde futbolumuzun değerinin yükseldiği bir yarış istiyoruz. Yurt dışında Galatasaray'a karşı sevgi, saygı ve sıcak bir yaklaşım var. Biz bütün rakiplerimize saygı duyuyoruz. Kişisel çatışmaları bırakmalıyız."

"RİVA VE FLORYA BİZİM EVİMİZ"

"Riva bizim evimiz. Riva ve Florya'daki evimizi barkımızı sattık. Galatasaray milyar dolar değerindeki evini satmıştır ve beklentileri vardır. Emlak Konut'un da beklentilerine saygı duyarak görüşmeleri sürdürüyoruz. Galatasaray'ın hayrına olan çözümde mutlaka olacağız. Kimseye zarar vermeden Galatasaray'ın hayrına bir çözüm bulacağız."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)