comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz: 'UEFA bize çok sert sorular sordu'

11 Mart 2018, Pazar 10:31

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile yaptıkları toplantıda alınan kararlar ve kulübün gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Cenevre'de gerçekleşen FFP toplantısına ilişkin detayları ve takımdaki son gelişmeleri anlattı.

CNN Türk'e konuşan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA'nın kendilerine çok sert sorular sorduğunu ve bu konuda oldukça katı bir tutum içerisinde olduklarını söyledi.
 

Mustafa Cengiz'in Galatasaray'ın gündemine ilişkin açıklamaları


"DURSUN ÖZBEK 1 SAYFALIK SUNUM YAPMIŞ"
Eski yönetim UEFA'ya verdiği sözleri tutmamış. 500 Milyon TL zarar etmiş. UEFA bize çok sert sorular sordu. 5 kat daha fazla zarar ile geldiniz dedi. Biz 30 sayfalık sunum yaptık Dursun Özbek yönetimi 1 sayfalık sunum yapmış.

"ALACAĞIMIZ CEZA TÜRK FUTBOLUNU İLGİLENDİRİYOR"

Taraftarlarımızın gerçekleştirdiği #YellowFriday, kampanyası UEFA'yı bile etkiledi. Taraftarlar arasında da gerginlik var. Bunun sona ermesi gerekiyor. Alacağınız ceza toplumu o kadar ilgilendiriyor ki UEFA'ya lütfen Türk futboluna yardımcı olun dedik. Dışarda Türkiye'ye karşı kötü bir imaj var. Türkiye'ye karşı kötü imajı futbol ile kırabiliriz.

"FATİH TERİM FLORYA'YI TERTEMİZ HALE GETİRDİ"

Futbolcumuzu göndermek için teknik heyetten onay alırız. Rast gele futbolcu almamaya çalışıyor. Bizde teknik kadro ne derse o olur. Fatih Terim ile ilişkimizi uzun ömürlü görüyorum. Fatih Hoca gecesini gündüzüne veriyor. Florya'dan 12 kamyon moloz çıkarttı. Florya'yı tertemiz hale getirdi.

"SORUNLAR BİRİKMİŞ VE ÖTELENMİŞ"

Aslan yattığı yerden belli olur. Futbolculara maalesef geriden ödeme geliyordu. Geçikmiş ve ertelenmiş dağ gibi birikmiş önümüze geliyor. Ben şu an 1 saat sonra ne ile karşılaşacağımı göremiyorum. Öyle bir ortam var. Galatasaray'da sorunlar öyle birikmiş öyle ötelenmiş.

"300'Ü AŞKIN DAVA VAR"

Hukuksal süreci 300'ü geçmiş dava var ama bunları aşacağız. Eski başkanlar vahiy iner gibi görev bekliyor 'Galatasaray'da görev alınmaz, verilir' diyorlar. İnanın çok gülüyorum.

"ALBAYRAK EN UFAK SORUNLARLA BİLE İLGİLENİYOR"

Ben Abdurrahim Albayrak'ı 25 yıldır hiç tanımadığımı anladım. Milyonlarca dolarlık şirketin sahibi işi gücü bırakıyor futbolcuların en ufak sorunları ile ilgileniyor. Birinin kilidi bozulsa gidiyor.


Mustafa Cengiz'den Aziz Yıldırım sözleri


Şike süreci ile ilgili sert söylemlerim oldu. Fenerbahçe bizim çok değerli ve büyük rakibimiz. Rakiplerimiz ne kadar büyükse biz o kadar büyüğüzdür. Aziz Yıldırım'ı takdir ediyorum 20 küsür sene kimse oralarda görev alamaz.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.