comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz: 'TFF Galatatasaray'a savaş açmış'

14 Kasım 2018, Çarşamba 14:35
Mustafa Cengiz: 'TFF Galatatasaray'a savaş açmış'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, TFF'nin Fatih Terim ve kendisine verdiği cezalarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.


Mustafa Cengiz'in Divan Kurulu açıklamaları (14 Kasım 2018 Çarşamba)


Mustafa Cengiz yaptığı açıklamada "Asil duruşumuza rağmen bize karşı olan saldırılar azalmadı. Biz küfürlerle hitap etmeyiz. Aldığımız kültür nedeniyle belirli seviyede cevap veriyoruz. Yoksa iş rakip kulübün yaptığı sokak jargonuna döner." ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz ayrıca, "Dünya çapında çok değerli bir marka olan Fatih hocamıza yapılan saldırıyı kınadık ama bundan bir şey anlamadılar." şeklinde konuştu.
Galatasaray Divan Kurulu'nda Mustafa Cengiz'in konuşmasını yaptığı sırada salonun elektrikleri kesildi. Yayına ara verildi.

Galatasaray Divan Kurulu'nun yapıldığı salonda elektrikler geldi. Mustafa Cengiz konuşmasına kaldığı yerden devam etti. Elektrikler sonra bir kez daha kesildi.
Galatasaray Divan Kurulu'nda 4. kez kesilen elektrik sonrası Başkan Mustafa Cengiz bir kez daha kürsüye çıktı.

Mustafa Cengiz: "Biz Tahkim'e iyi bir savunma yaptık ama maalesef Tahkim en sert cezayı onadı." dedi. 

"TFF BİZE SAVAŞ AÇMIŞ"

Mustafa Cengiz açıklamalarının devamında "Galatasaray, Türkiye'nin en iyi markasıdır. Bize kılıç çekilmemiş, savaş açılmış. Tahkim ve Disiplin Kurulu'nun son kararları bunu gösterdi. Bu hukuksuzluk ya düzeltilir, ya da TFF görevden çekilir. Bu kadar açık ve net. Galatasaray var olduğu müddetçe bana verilecek cezalar benim için onurdur. Galatasaray, kendisine kurulan tüm tuzaklara rağmen şampiyonluk yürüyüşüne devam edecektir." ifadelerini kullandı.

"CAS LEHİMİZE KARAR VERECEK"

CAS'ın vereceği karar hakkında da konuşan Cengiz, "CAS'tan lehimize bir karar çıkacak. Hiçbir endişede bulunmayın. Bizim argümanlarımız çok sağlam." dedi.

Cengiz, "Şampiyonlar Ligi'nde 4 maçta  elde ettiğimiz gelir, Süper Lig'de 34 maçta elde ettiğimiz gelirden fazla." şeklinde konuştu.

"HAYVAN TÜRLERİYLE HAYVAN OLAMAYIZ"

"Sanki rövanş gibi oyuncularımıza haksız sevkler, aşırı cezalar geldi. Böyle bir şey olamaz. Türk futbol tarihinde görülmemiş ceza uygulanıyor. Benle birlikte 40 hafta, rakibe 14 hafta. Dinamit atan maalesef rakip. Biz eşitlik istiyoruz."

"Biz bazı hayvan türleriyle hayvan olamayız. Biz bazı kötülerle kötü olamayız." 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Mayıs 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.