comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz: 'Taraftarımızı tüm dünya görecek!'

02 Haziran 2018, Cumartesi 14:12
Mustafa Cengiz: 'Taraftarımızı tüm dünya görecek!'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray taraftarını överken, "Sadece UEFA değil bütün dünya taraftarımızı görecek" dedi.

FutbolArena - Galatasaray taraftarının talebi doğrultusunda başlatılan 'Grey Weekend' kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de bu kampanyaya katıldı ve önemli açıklamalar yaptı.


Mustafa Cengiz'in Grey Weekend açıklaması


GreyWeekend kampanyası kapsamında Başkan Mustafa Cengiz; Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Günay, Mahmut Recevik, İlber Aydemir, Dilek Kutlu ve Ticari Operasyonlar Direktörü Kerem Ertan ile birlikte Beyoğlu GSStore'da taraftarlarla bir araya gelerek kampanyaya destek verdi.

Başkan Mustafa Cengiz, Beyoğlu GSStore'da 5 bin TL tutarında bir alışveriş yaparken bu alışverişin Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 10'unu oluşturan engelli vatandaşlarımıza bağışlanacağını ifade etti. 
Taraftarların yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Mustafa Cengiz, fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmezken Galatasaray Bandosu da Beyoğlu GSStore'daki şölene renk kattı.

Başkan Mustafa Cengiz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı:     

“Bütün renkler bizim. Hem Türkiye'nin hem de Galatasaray'ın bütün renkleri bizim. Bu bir yarış. Bu gördüğünüz taraftarlara hizmet yarışı. Şükür ki bu da bana nasip oldu. Bunun için de bütün taraftarlara ve camiaya teşekkür ediyorum. En zor olan şey bu sevgiyi, güveni boşa çıkarmamak. Omuzlarımızdaki yükün ağırlığının farkındayız. Dünyanın hangi kulübünde, hangi sosyal olgusu ve sivil toplum örgütünde böyle bir satış için insanlar bir araya geliyor, birleşiyor, milyonlar oluyor alışveriş yapıyor, destekliyor... Böyle bir olay ne Real Madrid'de,  ne Chelsea'de, ne Juventus'ta var. Bu sadece Türkiye'de olur o da Galatasaray'a nasip oldu. Böyle bir camiaya sahip olduğumuz için gurur duyuyorum. Her an omzumuzdaki yük arıyor. Böyle efsane bir camia olamaz. Taraftara destekleri için çok teşekkür ediyorum. Onların harçlıklarından, dişlerinden, tırnaklarından artırarak buraya geldiklerinin bilincindeyim. Onların verdiği kuruşun, sütümüze teslim ettikleri bedelin biz farkındayız. Har vurup harman savurmayacağız. Bu taraftara layık olmaya çalışacağız. Geçmişten gelen mali sıkıntılarımız büyük. Taraftar o delikleri yamamaya çalışıyor. Galatasaray bir dünya markasıdır. UEFA'nın da sınırlamaları içinde olanın en iyisini elde edecek her zaman Galatasaray'ı sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın da tepesine oturtmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Taraftarlarımız müsterih olsun.”

‘ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ'

“UEFA'dan men cezasını engelledik. Mevcut sınırlamalar içinde teknik kadronun istekleri doğrultusunda eklemeler yapacağız. Biz de zamanımızdan, gücümüzden, bilincimizden, aklımızdan ne geliyorsa taraftar ve camia için elimizden geleni yapacağız.”

‘HERKES TARAFTARIMIZA ÇOK BÜYÜK SAYGI DUYUYOR'

“Taraftarımız kendine yakışanı yapacaktır. İçinde bulunduğumuz ekonomik zorluklara rağmen elinden geleni yapacaktır. Bir kıyam bir ayağa kalkış bu. Taraftarımızın başlattığı bir organizasyondur bu. Stokların eritilmesi açısından bu üç gün gerekiyordu. Taraftarımızın nasıl bir taraftar olduğunu sadece UEFA değil, bütün dünya görecek. Burada taraftarın sesi bütün Avrupa'dan, dünyadan duyuluyor. Herkes taraftarımıza çok büyük saygı duyuyor.”

‘TARAFTARIMIZIN SICAKLIĞI TÜM SICAKLARI BASTIRIR'

Galatasaray Televizyonu'ndan Merve Ergü'ye de alışveriş yaptığı sırada açıklamalarda bulunan Başkan Mustafa Cengiz, “Bu stokları eritene kadar çalışmalarımız sürecek. Taraftarlarımız ilgisini yitirmesin. Çok değerli bir aydayız. Ramazan-ı Şerif'teyiz. Hele gündüz vakitleri sıcaklar da bastırdı. Ama taraftarlarımızın sıcaklığı tüm sıcakları bastırır. Taraftar gruplarından beni duygulandıran şeyler görüyorum. Köy okullarından talepler oluyor. Sosyal olgulara devam etsinler. Bütün camialar için, Türk toplumunun ayakta kalması için, bu coğrafyada insanların dayanışma içinde olması gerekiyor.” şeklinde görüş belirtti.

Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik ise Galatasaray Televizyonu'ndan Merve Ergü'ye yaptığı açıklamada “Çok güzel bir kalabalık var. Sürekli alışveriş yapıyor taraftarlarımız. Çok iyi gidiyor her şey. Taraftarın ilgisi çok fazla. Kucaklaşma oluyor taraftarımızla” derken İlber Aydemir, “Şenlik ortamı var. Başkana çok büyük ilgi var. Taraftarlarımızdan aynı ilgiyi ürünlere de göstermelerini bekliyoruz. Fırsat ürünleri de var. Bu hafta sonu çok kıymetli. Herkesi bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Dilek Kutlu ise “Biz GSStore'ları dolduran bütün taraftarlarımıza minnettarız. 210 bin adet ürün hedefimiz var. Galatasaray'ın tekrar ayağa kalkmaya ihtiyacı var. En az bir ürünle katkıda bulunmalarını rica ediyoruz. Bize destek olsunlar” şeklinde konuştu. 

Ticari Operasyonlar Direktörü Kerem Ertan ise GreyWeekend kampanyası ile ilgili olarak “Gerçekten Galatasaray'ın çok değerli ve önemli, her türlü desteği göz ardı etmeyecek bir taraftarı var. Bu konunda da bize ciddi destek oluyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Şampiyonluk sonucunda biraz da onlara yeni ürünleri ve avantajlı fiyatları sunabilmek adına böyle bir günü organize ettik” açıklamasında bulundu. 

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)