comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz serveti ve mal varlığı ne kadar? (Mustafa Cengiz kimdir? - GS seçim yeni başkanı Mustafa Cengiz)

26 Mayıs 2018, Cumartesi 20:38
Mustafa Cengiz serveti ve mal varlığı ne kadar? (Mustafa Cengiz kimdir? - GS seçim yeni başkanı Mustafa Cengiz)

Mustafa Cengiz'in Galatasaray kulübü 38. başkanı seçilmesinin ardından Galatasaray taraftarları bir kez daha Mustafa Cengiz kimdir? diye merak ederken, Mustafa Cengiz'in hayatına ve Mustafa Cengiz'in serveti ile mal varlığına kadar bilmeniz gereken ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Mustafa Cengiz yeniden Galatasaray başkanı! Galatasaray'ın 38. kulüp başkanı olan Mustafa Cengiz'in hayatı kadar yeniden Mustafa Cengiz kimdir ve en önemlisi Mustafa Cengiz'in serveti ve mal varlığı ne kadar? sorularına Galatasaray taraftarları yanıt aradı. Mustafa Cengiz'in hayatına dair bilmeniz gerekenler ve GS seçim gününde Mustafa Cengiz'in seçimi kazanmasının ardından yaşananları haberimizde sizler için derledik. İşte GS seçim sonrası Galatasaray'ın 38. başkanı Mustafa Cengiz'in hayatına, Mustafa Cengiz kimdir? sorusu Mustafa Cengiz'in servetine, mal varlığına kadar bilmeniz gereken detaylar. 


Mustafa Cengiz kimdir?


1949 yılında Gaziantep'in Nizip ilçesinde dünyaya gelen Mustafa Cengiz, ilk ve ortaöğretimini Nizip'te almasının yanı sıra, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi'nde tamamladı. Üniversite yaşantısında ise Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Ülkenin tarımsal modernizasyonunda kilit faktör olması amacıyla kurulan 40 bin tarımsal köy kalkınma kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye'nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı. İktisadi hayata Belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan TANSA da 28 yaşında ülkenin o dönem Kamudaki en genç genel müdürü oldu. 12 Eylül Darbesi sonrası kamu'dan ayrılarak, özel sektörde dış ticaret alanında Arapça da öğrendiği orta-doğu'da yoğun olarak çalıştı. 1990 yılından bu yana petrol, akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.
 

GS seçim haberleri (26 Mayıs 2018 Cumartesi)


Galatasaray Başkan Adayı Ozan Korkut, seçim gününde oy sayma işlemi devam ederken 15. sandık sonuçlarının ardından salona tekrar gelerek Mustafa Cengiz'i tebrik etti. Ozan Korkut daha sonrasında GS TV'ye açıklamalarda bulundu.  Galatasaray Başkan adaylarından Ali Fatinoğlu, gerçekleşen Genel Kurul'da 7. sandık sonuçlarının ardından Mustafa Cengiz'i tebrik ederek salondan ayrıldı. Ali Fatinoğlu'nun demokratik bir şekilde Mustafa Cengiz'i tebrik etmesini de üyeler salonda alkışladı. 


Mustafa Cengiz seçim konuşması


Mustafa Cengiz son olarak düzenlenen lansman gecesinde seçim öncesinde kongre üyeleriyle bir araya gelmişti. Mustafa Cengiz burada özellikle başkan adaylarından Dursun Özbek'e çarpıcı göndermelerde bulundu. 
"SİZLERİN TEVECCÜHÜ VE DESTEĞİYLE"

Sizlerin teveccühü ve sizlerin desteğiyle az zamanda çok işler yaptık. Bu 4 ay boyunca çalışma arkadaşlarımla birlikte ve bütün destek veren komitelerde görev alan arkadaşlarımla birlikte uzun bir yürüyüşün etkin adımlarını attık. Neredeyse nefes almadık. 

Taraftarın verdiği bize destek ve teknik heyetin can siperhane çalışmasıyla bugünlere geldik. Allah utandırmadı, şampiyon olduk. Biz sizlerden o gücü görmeseydik, hiçbirini başaramazdık. 360 milyon TL'ye yakın hasılat elde ettik, hem de 4 ayda. UEFA da bunları biliyor. Çok şükür ki, Galatasaray'ı bugünlere getirdik. "

DURSUN ÖZBEK'E GÖNDERME

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'in önceki gün Kalamış'ta "Yeni Nesil Galatasaray" panelinde yaptığı "Bizim gayrimenkul projemiz olmasaydı bugün sermaye arttırımını yapamazdık. Bu transferler yapılamazdı." sözlerine de yanıt verirken, "Boş konuşuyorlar bazıları. Edepli, edebinden susar. Bizim suskunluğumuz asla haksız olduğumuzdan değil." diye konuştu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"