comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz, randevu talebini geri çevirdi

24 Ocak 2018, Çarşamba 11:13
Mustafa Cengiz, randevu talebini geri çevirdi

Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz'in, Pazartesi günü kendisi ile görüşmek isteyen basketbol yetkililerine randevu vermedi.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın 37. başkanı seçilen Mustafa Cengiz görevine başladı. Dün mazbatasını alan Galatasaray'ın yeni yönetimi ve başkanı önceki gün takıma moral amaçlı Kayserispor maçına gitmişti.

Ancak Mustafa Cengiz'in Kayseri'ye gitmeden önce basketbol şube yetkililerine mazbatayı almadan randevu vermek istemeği ortaya çıktı.


Galatasaray'da Mustafa Cengiz görevine başladı


Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz'in, Pazartesi günü kendisi ile görüşmek isteyen basketbol yetkililerine "Mazbatayı almadan görüşmemiz doğru olmaz" diyerek bu girişime olumlu yanıt vermediği ortaya çıktı.
Galatasaray basketbol takımının biriken alacaklarının olduğu ve görüşmenin bu nedenle talep edildiği belirtildi.
 

Mustafa Cengiz, Fatih Terim hakkında ne dedi?


"Galatasaray'ın her zaman tek hedefi şampiyonluktur." ifadelerini kullanan Cengiz Fatih Terim ile ilgili olarak ise "Saha kenarında kendisini sürekli takip ettip. Gollere deliler gibi sevindiler işte biz bu tutkuyu istiyoruz." dedi. 

Mustafa Cengiz ayrıca Fatih Terim'in ve takımın asla önüne geçmeyeceğini ve mutfakta kalmayı daha çok sevdiğini de söyledi. Cengiz, "Fatih hocam benim yaşıma yaklaştı ama saha kenarında genç delikanlılar gibi" ifadelerini kullandı.


Mustafa Cengiz'in Galatasaray taraftarına mesajı


Galatasaray taraftarı hakkında da açıklamalarda bulunan Cengiz, "UltrAslan'ın yöneticileriyle ilk kez dün uçakta yüz yüze geldim. Beni seçim öncesi desteklemişlerdi. Dün onların pankartlarını stada sokmak için çaba sarfettim sağolsunlar beni utandırmadılar. Bizim taraftarımız zaten sahaya inen, koltuk yakan bir taraftar grubu olmamıştır. Dün de -3 derece sıcakta aslanlar gibi takımlarını desteklediler" dedi.


Mustafa Cengiz'den transfer açıklaması


Fatih Terim ile transfer konusunda da görüştüklerini belirten Cengiz "İki pozisyonda oyuncu olarak eskiğimiz bulunuyormuş. Fatih hoca bu transferleri yaparsak çok iyi olacağını ama olmazsa da aslanlar gibi savaşacaklarını söyledi" dedi. 

OCAK AYI MAAŞLARI YATIRILDI

Öte yandan Galatasaray'da mazbata töreninin yapıldığı sırada sarı kırmızılı kulüpte çalışan personelin Ocak ayı maaşları yeni başkan Mustafa Cengiz tarafından hesaplarına yatırıldı. 

ABDÜRRAHİM ALBAYRAK DA TÖRENE KATILDI

Ayrıca Abdürrahim Albayrak, Mustafa Cengiz ile beraber mazbata törenine katıldı. Yaptığı paylaşımı Yasin Öztekin ve Muslera da beğendi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)