comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz: "Play-off sistemi haksızlık olur"

20 Mart 2020, Cuma 21:37
Mustafa Cengiz:

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil'in "Play-off sistemi gelebilir." sözleriyle ilgili konuştu. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği toplantısının ardından Mehmet Sepil'in, "İşler yolunda gitmezse hızlı bir play-off sistemine geçilebilir." açıklamaları üzerine, "Mehmet Sepil'in kendi fikri. Play-off sistemi bütün kulüplere haksızlık olur." dedi. 

DHA'ya konuşan Mustafa Cengiz, "17 veya 30 Nisan başlangıç. Bildiğiniz gibi ülkede büyük bir tehlike var. Biz bunun için bu kararın bile Türkiye Futbol Federasyonu ile hükümet arasında senkronize alınmasını, bunun için de bir komisyon kurulmasını önerdik. Bu konuda herkesle ittifak ettik. Karar buydu. Yoksa play-off gibi bir şey olmadı. Play-off yaptığınızda 8 takım mı olacak, 10 takım mı olacak. Yoksa 18'de 4 maçlık bir şey mi yapacaksınız. Bunun formatı yok. Böyle bir şey yok. Değişik formatlar hızlandırılma anlamında tartışılabilir. Sayın Mehmet Sepil'in play-off ile ilgili söylemleri, kendi düşüncesi olabilir. Ancak bizim tüm kulüp başkanları bir araya gelerek yaptığımız toplantıda, play-off gündeme gelmedi ve başkanlar tarafından tartışılmadı."  ifadelerini kullandı. 
"PLAY-OFF SİSTEMİ BÜTÜN KULÜPLERE HAKSIZLIK OLUR"

Mustafa Cengiz, "“Bütün kulüplere haksızlık. İlk 8'den başlarsan 9'uncuya, ilk 4'ten başlarsan 5'e, ilk 10'dan başlarsan 11'inci takıma haksızlık olur. Kim buna karar verecek? Keşke ligler oynansa bir an evvel. Virüsün kontrollü hale gelmesi gerekir. Kulüplerimiz olarak devletimizin yanındayız. Bütün kararları destekliyoruz. Sağlık Bakanlığımızın, hükümetimizin aldığı bütün kararlara uyacağız. TFF ve Spor Bakanlığıyla birlikte yürüteceğiz. Alınan karar bu. Bir an evvel başlamasını temenni etmek. Ama bu temenni ile olmuyor. Ortada bir gerçek var. Milletimiz, ulusal olarak ayakta salgınla çarpışıyor”  diye konuştu. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)