comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz: 'Liglerin tamamlanmasını istiyoruz'

22 Nisan 2020, Çarşamba 14:40
Mustafa Cengiz: 'Liglerin tamamlanmasını istiyoruz'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GSTV'de gündeme dair açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. GSTV'ye açıklamalarda bulunan Mustafa Cengiz'in öne çıkan açıklamaları şu şekilde:

"FUTBOLCULARIMIZDAN FEDAKARLIK İSTEDİK"
"Biz kimseden can fedası istemiyoruz. Bu sıkıntılı süreci aşmak için profesyonel oyuncularımızdan fedakarlık istedik. Resmi olarak istedik. Yönetim olarak alınmış kararımız var. Selçuk İnan buna olumlu yaklaştı. Futbolcularımız bunları inceliyor. FIFA'nın şartları kapsamında bunu uygulayacağız. Bütün sporcu kardeşlerimizle birlikte bu süreci atlatacağız."

"ŞAMPİYON OLABİLECEK KALİTELİ BİR KADROMUZ VAR"
"Biz şampiyonluğa oynayacak kadroları her zaman kurarız. Bizim şampiyon olabilecek kalitede kadromuz var. Fakat ekonomik olarak düzelmeler olmadıkça hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak. Biz de bu durumda en iyi şekilde hareket edeceğiz. Türk Telekom, çok büyük destek oldu ve stadyum ismindeki hakkını bir yıl uzattı. Bunun 38.5 milyon TL'lik bir katkısı oldu."

"AMATÖRLERİ HİÇBİR ZAMAN İKİNCİ PLANA ATMADIK"

"2 yıl önce göreve geldiğimizde Basketbol için transfer yasağımız vardı. Basketbol ve Voleybol için 80 milyon TL borcumuz vardı. Bize haciz işlemleri başlatılmıştı. Futbolda da transfer yasağımız vardı. 3 gün içerisinde 32,5 milyon TL yatırıp Nagatomo'yu alabildik. O günden sonra camianın büyük desteğiyle başarılı olduk. Yönetim olarak elimizden geleni yaptık. Biz hiçbir zaman amatörleri ikinci plana atmadık. Amatör sporların birçoğunu Türkiye'ye getiren ilk kulüp Galatasaray'dır. Biz asla amatör şubeleri kapatmayı düşünmedik. Amatörlerle ilgili biz gerçekçi planlamalar yapıyoruz. Geçmişte çok büyük harcamalar yapıldı."

"LİGLERİN TAMAMLANMASINI İSTİYORUZ"

"UEFA ile her hafta görüşüyoruz. Ceferin'e karşı bir sevgim de var. Aldığı kararları da destekliyoruz. UEFA bu süreci en iyi şekilde atlatacağına inanıyor. Haziran ayına hedeflenmiş durumdalar. Takvimi netleştirme konusunda sıkıntılar var. Liglerin seyircisiz de olsa haziran ayında başlayacağı yönünde görüş var. Bizim isteğimiz de liglerin er meydanında tamamlanması. UEFA da bu görüşte. Belirli bir yerde maçların oynanması da konuşuluyor. Fakat bu konuda ciddi giderler olur. TFF bu giderleri karşılayacak mı? Bu ligler bir şekilde bitirilecek."

"TFF TÜM MASRAFLARI KARŞILAMALI"

"Herkes kendi çıkarına göre konuşmayı çok seviyor ama ben objektif olarak Türk sporunun çıkarlarını düşünerek konuşuyorum. Eğer bir şehir seçilecekse neden İstanbul değil? Yaz mevsiminde de iklim olarak daha doğru olur. Başka bir bölgeye alınırsa da TFF tüm masrafları karşılamalı. Güneyde bir şehir seçilirse ve seyircisiz oynatılırsa tüm masraflarımız karşılanmalı. Seyircili oynanacaksa zaten her takım kendi şehrinde oynamalı."

"OYUN OYNAMAYA VAKİT BULAMIYORUM"

"Tıraşımı eşim yaptı. Çok da iyi yaptı ama maliyeti normal berberin 3-4 katı oldu. Gençler oyun tavsiyesi istiyorsa The Talos Principle'ı tavsiye ederim. PubG diye bir oyun var. İlk oynadığımda bir adım bile atamadım. Hemen beni vurdular. O oyunu oynayanları tebrik ediyorum."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!