comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz: 'Kulüpler Birliği birlik olmaktan çıktı'

07 Aralık 2018, Cuma 16:16
Mustafa Cengiz: 'Kulüpler Birliği birlik olmaktan çıktı'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman'ın açıklamalarına cevap verdi.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman'ın yaptığı son açıklamalara cevap verdi.


Mustafa Cengiz'in Fikret Orman'a cevabı (7 Aralık Cuma 2018)


"Fikret Orman'ın konuşmalarını dinleyince hepimiz birbirimize şok içerisinde baktık." diyen Mustafa Cengiz, "Sahada ölümüne mücadele etsek de saha dışında doğruluktan yanayız." ifadelerini kullandı.

"ORTADA 17 KULÜP YOK"
"Fikret Orman, '17 kulüp olarak bildirinin arkasındayız' dedi ama orada 17 kulüp yoktu. 10 kulüp bildiriyi yayınlamadı. Siz zaten 17 kulüp diye yazmışsınız, orada Galatasaray yok. Bize karşı değilseniz oraya 18 kulüp yazacaktınız."

"BİRLİK OLMAKTAN ÇIKTI"

"Kulüpler Birliği, Birlik olmaktan çıkmıştır. Biz kendimiz için ayrıcalık istemiyoruz. TFF belki de ilk kez açıklıkla hakemleri dinlendirmeye aldı. Neden bu açıklamadan rahatsız oldunuz? Gizli olması daha mı iyiydi?"

"BİLDİRİYİ KİM HAZIRLADI?"

"Bildiriyi kimin yazdığı hala açıklanmadı. 'Ben yaptım oldu' demekle bu işler olmaz. Bu hareket bir Anadolu kulübüne de yapılsaydı aynı tepkiyi verirdik."

"ORTAK BİR NOKTADA BULUŞMAZSAK KULÜPLER BİRLİĞİNE KATILMAYACAĞIZ"

"Bugün katılmadılar, yarın katılırlar yaklaşımını da hiç hoş bulmuyorum. Ortak bir nokta bulunmadığı sürece Kulüpler Birliği'ne katılmayacağız. Bu durum düzeltilmedikçe Kulüpler Birliği toplantılarına asla katılmayacağız."

"TÜRKİYE'DE FUTBOL GALATASARAY'A KARŞI OYNANAN BİR OYUN"

Harry Kewell'ın "Futbol, Türkiye'de Galatasaray'a karşı oynanan bir oyundur." sözünü hatırlatan Mustafa Cengiz, "Sanki kahveye pişti oynamaya gidermiş gibi, 'Bugün gelmediler, bir dahaki toplantıya gelirler' yaklaşımını hiç doğru bulmuyorum. Ortada yazılı bir bildiri yok. Kimsenin imzası yok. Köy bakkalının bile bir defteri olur. Kimse aptal değil. Alemi sersem zannetmesinler." dedi.


Mustafa Cengiz açıkladı Fatih Terim Galatasaray'da kalacak mı?


Fatih Terim'in sözleşmesinin biteceğine dair iddialara da cevap veren Mustafa Cengiz, "Fatih Terim bizim markamızdır." dedi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"