comScore
1 / 9

Mustafa Cengiz için bir ihtimal daha! İşte o gelişme

FutbolArena - Galatasaray’da ibra edilmeyen Mustafa Cengiz ve yönetimine yeni bir ihtimal doğdu.

2 / 9

Mustafa Cengiz için bir ihtimal daha! İşte o gelişme

<h2>Mustafa Cengiz için bir ihtimal daha! İşte o gelişme</h2>
Başkan Cengiz’in tedbir talepli dava açacağını belirten G.Saraylı Avukatlar ve Hukukçular Derneği Başkanı Kabasakal, "Tüzük gereği 23 Mayıs’a kadar bir seçim yapılması gerekiyor. Tedbir kararı çıkarsa yönetim görevine devam eder" ifadesini kullandı.

.
3 / 9
Galatasaray Kulübü, Olağan Genel Kurul’da bir başkanın daha ibra edilmemesinin şokunu yaşarken konuyla ilgili Galatasaraylı Avukatlar ve Hukukçular Derneği bir açıklama yaptı.
4 / 9
Dernek olarak sarı- kırmızılı kulübün menfaatleri doğrultusunda karşılıksız olarak çalıştıklarını ifade eden Başkan Oğuzhan Kabasakal, tartışmalı kongreyle ilgili olarak Başkan Mustafa Cengiz’in muhtemelen tedbir talepli dava açacağını söyledi.
.
5 / 9
Kabasakal, "23 Nisan’a kadar tedbir kararı alması gerekiyor. Tedbir kararı alırsa, görevine devam edecektir" dedi.
6 / 9
Kulübün iyi bir yola girmişken sıkıntıya düştüğünün altını çizen Başkan Kabasakal, "Futbol takımımız şampiyonluk mücadelesi verirken, CAS davası kazanılmışken, uzun zamandan beri ilk defa kar açıklanmışken oluşan bu son tablo camiamızı endişelendirmiş olup, derneğimiz tarafından da olumlu karşılanmamıştır. Dünyanın hiçbir spor kulübünde görülmemiştir ki seçimle gelmiş bir yönetim, henüz bir senesini dahi doldurmadan idari ibrasızlık ile gönderilsin. Bu kararı kendi camiamıza dahi izah edememenin üzüntüsünü yaşıyoruz" diye konuştu.
.
7 / 9
KUSUR İZAFE EDİLEMEZ

Mevcut yönetimin ibra edilmemesinin Galatasaray camiasının içine sinmediğini ifade eden Başkan Oğuzhan Kabasakal, Adnan Polat döneminde yaşananları hatırlattı: "Daha önce ibra edilmeyen Sayın Adnan Polat da yargı yoluna gitmeyi tercih etmiştir. Bunun üzerine Yargıtay; ’Spor kulüplerinin her türlü işlem ve faaliyetlerinde önemli olan paranın hesabının verilmesi olup, mali yönden kusurlu bulunmayan yönetim kuruluna idari yönden de kusur izafe edilmesi hukuken mümkün bulunmamaktadır. Mali ibra, idari ibrayı da kapsar’ şeklinde hüküm kurmuştur.".
8 / 9
İbrasızlık sonrasında Galatasaray’a puslu hava hakim oldu… Mustafa Cengiz, Sancaktepe’de 2 bin dönüm üzerine, 8 olimpik branşın tesislerinin bulunacağı kampüs yapılması, Kemerburgaz’daki mandıra ve maden işgalini bitirme, Özbek tarafından başlatılan otel projesini iptal etme ve Ali Sami Yen Kompleksi’nin çevresine Teknokent projesi ile göreve gelmişti.
.
9 / 9
GELİŞME SAĞLANMADI

Birçok sorunu kucağında bulan Cengiz bu projelerle ilgili somut adımlar atmazken, camianın önde gelenleri ibrasızlık sonrasında bu konuları masaya yatırdı. Mecidiyeköy’deki bina, Ada ve kapalı sahasının atıl olduğunu iddia eden muhalifler, Kemerburgaz de projesinin gerçekleşmediğini kaydetti.

ŞAHSİ KEFALET VERECEK Mİ?

Galatasaray camiasında herkesin merak ettiği 1 Nisan’a kadar ödenmesi planlanan 71 milyon TL’nin akibeti… Bankalar kazançları temlikli olan Galatasaray’ın kefaleteni kabul etmiyor. Şimdi merak edilen asbaşkanlığı düşen Albayrak’ın kefalet verip vermeyeceği....

FOTOMAÇ