comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz, iç barış harekatına karşı!

20 Mart 2018, Salı 11:30
Mustafa Cengiz, iç barış harekatına karşı!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, mali genel kurul öncesi Adnan Polat ve ekibi için gelen önergeyi geri çevirecek.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın 31 Mart 2018 tarihinde gerçekleşecek olan Mali Genel Kurulda 2011 yılında idari açıdan ibra edilmeyen Adnan Polat ve yönetimi için girişimde bulunulacağı uzun süredir konuşuluyordu.
 

Mustafa Cengiz'in Adnan Polat kararı


Başkan Mustafa Cengiz'in de alkışla ya da konuşma ile Adnan Polat için gelen önergeye sıcak bakacağı camia içinde yüksek sesle dile getiriliyordu.

Ancak Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in, mali genel kurulda bu duruma karşı olduğu ortaya çıktı.
Galatasaray camiasında birçok kişinin bu konuyu kendisine sorması üzerine Mustafa Cengiz'in, " 2011 yılında Adnan Polat'ı ibra etmeyenlerden biri de bendim. Eğer iç barış adına bir adım atılacaksa, bunun karşılıklı atılması lazım. O genel kurulda yanlış yapan taraf yalnızca genel kurul değil. O dönemki Adnan Polat yönetimi de bazı kritik hatalar yaptı. O yüzden mali genel kurulda benim böyle bir düşüncem yok" ifadesini kullandı.
 

Mustafa Cengiz'in divan kurulundaki açıklamaları


"Türkiye'nin dünya çapında gurur duyacağı en büyük kulüp Galatasaray'dır. UEFA'ya yaklaşık 3 saat sunum yaptık. Tuvalete bile gitmeden, nefes almadan anlattık. Disiplin Kurulu tarihinde böyle bir sunum olmamıştır. UEFA da bize bunu iletti.""HERHANGİ BİR CEZA ALMAYIZ"
"UEFA'dan bir ceza alacağımızı düşünmüyorum. Sanıyorum UEFA bize 3-4 yıl süre tanıyacak. Ceza alacağımıza ihtimal vermiyorum."

"SEÇİMİ KAYBETTİKTEN SONRA REHİNLERİ DÜZENLEYEMEZSİNİZ"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, eski başkan Dursun Özbek'in açıklamalarına cevap verdi. 

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, mart ayı divan kurulunda konuşan eski başkan Dursun Özbek'in açıklamalarına cevap vermek için tekrar kürsüye çıktı. Cengiz, “Sanırım yanlış anlaşılmalar var. Gelsin, hatta kendisinin gelmesine gerek yok, muhasebesi de gelebilir dedim. Divan başkanı araya girdi. 91 milyon TL'nin 7 milyon TL'si bağışladığım dediği bölümünü burada bağışladı. Otel faturalarına gelince, tabii ağırlamıştır. Ama kim, hangi gün, hangi oda da kaldığını görmek isterdik, bunlar yok. Vaade farkı sözcüğünü faize çevirdik. Kendisine yetki verilmemiş, bankalar dışında kimse 3. tarafa borç verir, faiz alamaz. Bence alamaz. Faiz aldığı anda başka bir kimliğe bürünmüş olur. Neden geçen aya kadar bağışlamadı da şimdi bağışladı. Merak ediyorum. Ben başkanı suçlamıyorum. Bütün bunlar olurken 22 Aralıkta yönetimi toplayıp, akçalı işler yapamazsınız. Yapmamanız gerekir. Siz seçimi kaybettikten sonra bu rehinleri düzenleyemezsiniz. Bununla ilgili 22 Ocak tarihli karar alıp, 16 Ocak yazamazsınız. Siz Galatasaray'ın B grubu hisse senetlerini temlik edemezsiniz. Senet alabilirdiniz. Çocuğunun rızkını vermiştir. Finansal kolay sağlamıştır. Ne alacağın varsa al dedik. Biz bu haksızlığı yapmayız. Bir bölümü bağış yapıp, 5 milyon 700 bin TL'yi de gecikme faizini Ticaret Kanunu'ndan dolayı otel faturası yapamazsınız” diye konuştu. 

"SİZİN 28 MİLYON TL TEMİNATINIZ GÖZÜKÜYOR"

Dursun Özbek'e bu konuyu kapatmayı ve beyaz sayfa açmayı öneren Başkan Cengiz, “Başkanlar toplantısında da rehini kaldırın dedim. ‘Hayır, kaldırıp da ne yapacaksın' dedi. Sayın başkanım siz 86 milyon TL alacaklı gözüküyorsunuz. Faiz veremem ama oteli görüşürüm. Fakat sizin 28 milyon TL Sportif A. Ş. teminatınız gözüküyor. Ben bunu bağışlayamam. Bununla ilgili de ne yapacaksınız. Dursun başkanımın 3 senedi almayacağım dedi. Onu rica ediyorum yanıtlasın, kendisine kuvvetli alkışı vereceğim. 28 milyon TL borcu ne yapması gerekir, lütfen onu da açıklasın” diyerek sözlerini tamamladı. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!