comScore
1 / 7

Mustafa Cengiz ibrasızlığa rağmen müjdeyi verdi!

FutbolArena Özel - Galatasaray’da ikinci dönemi idari yönden ibra edilmeyen Mustafa Cengiz ve beraberindeki yönetim kurulu kulübün zor duruma düşmesine izin vermedi.

2 / 7
Mustafa Cengiz yönetimi Galatasaray’da endişe yaratan büyük tehlikeyi sonlandırdı.
3 / 7
Galatasaray, UEFA’ya bu ay sonunda gönderilmesi gereken borçsuzluk kağıdı için imzaları aldı.. Mali Genel Kurulda çıkan ibrasızlık kararı sonrasında Galatasaray Kulübünde 31 Mart’ta UEFA’ya verilmesi gereken borçsuzluk kağıdı ile alakalı endişe, merak hakimdi.
4 / 7
Galatasaray yönetiminin, yabancı oyuncuların Mart ayı hak edişlerini bu ay içinde futbolcuların hesaplarına yatırdığı ve diğer oyunculara da önemli ödeme yapıldığı öğrenildi. Sarı kırmızılı oyuncuların UEFA’ya gönderilecek borçsuzluk kağıtlarını imzaladığı, Galatasaray’ın bu noktada bir sıkıntısının bulunmadığı belirtildi.
5 / 7
Bu tablonun oluşması, oyuncuların hiç sorun çıkarmadan kağıtları imzalamasında ise 2.Başkan Abdurrahim Albayrak’a duydukları güvenin de etkili olduğu ifade edildi.
6 / 7

UEFA, GALATASARAY’DAN RAPOR İSTEDİ

<h2>UEFA, GALATASARAY’DAN RAPOR İSTEDİ</h2>
23 Mayıs tarihinde gerçekleşen Mali Genel Kurulda sarı kırmızılı yönetim 331’e karşı 358 oyla idari (yönetsel) açıdan ibra edilmezken bu durum UEFA’nın da gündemine girdi. UEFA, Galatasaray Kulübünden bu durumla alakalı sarı kırmızılı kulüpten bilgi ve rapor istedi.
7 / 7
Galatasaray ve birçok kulübü yakından takip eden UEFA, Mali Genel Kuruldaki ibrasızlık konusu ile alakalı, sarı kırmızılı yönetimin kapısını çaldı. UEFA yetkilileri, sarı kırmızılı kulüpte son günlerde yaşananlarla ilgili ayrıntılı bir rapor istedi.