comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz: 'Galatasaray yüzde yüz yerli'

12 Ekim 2019, Cumartesi 11:27
Mustafa Cengiz: 'Galatasaray yüzde yüz yerli'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün kuruluşunun 114. yılı etkinliklerinde açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Kulübü'nün 114. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu. Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen etkinlikte kürsüye çıkan Mustafa Cengiz, "Son iki yıl, futbolda almadık kupa bırakmadık. Bu çok büyük bir onur. Tüm camiaya, teknik heyete, oyuncularımıza teşekkür ederim." dedi.

"GALATASARAY YÜZDE YÜZ YERLİ"
Galatasaray'ın son 2 yılda almadık kupa bırakmadığını belirten Mustafa Cengiz, "Ali Sami Yen başkanımızın koyduğu hedeflere dürüstçe ulaşmaya çalışıyoruz. Son iki yıl, futbolda almadık kupa bırakmadık. Bu çok büyük bir onur. Tüm camiaya, teknik heyete, oyuncularımıza teşekkür ederim." dedi.
Galatasaray'ın yüzde yüz yerli vatandaşlar tarafından Galatasaray Lisesi'nde kurulduğunu vurgulayan Cengiz, "Portekiz'den İspanya'ya birçok bildiğimiz kulüplerin kurucuları yabancı. Çoğu da İngiliz. Oysa Galatasaray, yüzde yüz yerli, tamamı Osmanlı vatandaşı. Bu müthiş bir şey. Bu coğrafyadan doğan en büyük güzelliklerden biri. Asla Galatasaray'ın veya kişilerin aleyhine bir kompolunun içerisinde yer almayız. Biz doğru ve dürüstüz." ifadelerini kullandı.

"ALTINDAN KALKAMAZLAR"

"2 yenilgi, 2 beraberlikle Galatasaray'ı kırılgan hale getirmeyelim. Biz 2 yenilgiyle asla yere düşmeyiz ve zedelenmeyiz. Kenetlenmemiz bazılarını rahatsız etti. Onların tuzağına düşmeden, akıntılarına kapılmayalım. Başkan olsam da olmasam da düzeysiz eleştirilere yanıt vermeyiz. Fakat yeri geldiğinde onlara öyle bir cevap veririz ki, yollarca altından kalkamazlar."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!