comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz: 'Fenerbahçeli hakemler de yönetebilir'

10 Ekim 2018, Çarşamba 18:46
Mustafa Cengiz: 'Fenerbahçeli hakemler de yönetebilir'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, VAR sistemiyle ilgili son derece önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ekim ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, son dönemde VAR sistemiyle ilgili kulüplerin ve teknik direktörlerin serzenişleri üzerine açıklama yaptı. VAR sisteminin yeni oturduğunu söyleyen Mustafa Cengiz, hakemlerin adalet dağıtmasını değil, gördüğünü çalması gerektiğini söyledi. 
"FENERBAHÇELİ HAKEMLER DE MAÇLARIMIZI YÖNETEBİLİR, ÖNEMLİ DEĞİL"

Eğer değerli bir rakibimizin canı yanmışsa saygıyla karşılarız. Haksız puan kaybedilmişse üzülürüz. VAR olayında biz sene başında kupa kaybettik. Bize göre kırmızı karttı. Hakeme göre değildi. Ne yapabiliriz? Demek ki VAR sistemi yeni oturuyor. Hakemler adalet dağıtmasın. Birine penaltı verelim, buna da verelim yapmasınlar. Gördüğünü çalsınlar. Yanlış görebilir önemli değil. Bizim bütüm maçlarımızı Fenerbahçeli hakemler yönetsin, hiç önemli değil. Ancak gördüğünü çalsın. 

"İNŞALLAH KUŞ SÜRÜSÜNE ÇARPIP DÜŞMEYİZ"

Mustafa Cengiz son olarak takımın performansı hakkında da konuşurken, ilginç bir benzetme yaptı. Cengiz, "Şu anda uçağın kalkışı gibi kalkıştayız. İnşallah bir kuş sürüsüne çarpıp düşmeyiz." dedi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Turu (17 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.