comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz: ''Dursun Özbek'in yaptığı zararları ben yapsam aday olmazdım!''

12 Mayıs 2018, Cumartesi 11:17
Mustafa Cengiz: ''Dursun Özbek'in yaptığı zararları ben yapsam aday olmazdım!''

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den Dursun Özbek'e büyük taş. Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'in sarı kırmızılı takımı büyük zarar soktuğunu açıklarkan adaylık süreci ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Mayıs ayında gerçekleştirilecek olağan seçimli kongre öncesinde Habertürk Gazetesi'ne konuştu. Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'in veridiği zararları ben verseydim aday olmazdım açıklamasında bulundu.


Mustafa Cengiz'den flaş Dursun Özbek açıklaması


Galatasaray Spor Kulübü seçim takvimine girdi. Sarı kırmızılı takımda Ocak ayında yapılan olağanüstü seçimli kongrede başkan seçilen Mustafa Cengiz, Mayıs ayında yapılacak seçimde yeniden 3 yıllığına Galatasaray Başkanı olmak için yarışacak.

Ocak ayında yapılan olağanüstü seçimli kongre ile Dursun Özbek'ten koltuğu alan Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'in 3 yılda yapmış olduğu icraatlar sonucunda Galatasaray'ı büyük zarara soktuğunu ve aday olmaması gerektiğini açıkladı.
- DURSUN ÖZBEK'İN YENİDEN ADAY OLMASINI NASIL YORUMLUYORSUNUZ?

"Özbek'in aday olmasına saygı duyarım ama ben 2,5 yılda Galatasaray'da evi barkı sattıktan sonra ve net 652 milyon TL konsolide zarar ettirsem, bırakın aday olmayı, Galatasaray adını ağzıma alırken bile çok dikkat ederdim. rakamlar ortada. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz."

''BIRAKIN ADAY OLMAYI AĞZIMA BİLE ALMAZDIM''

''O, onun ve ona oy atanların tercihi... Saygı duyarım ama ben 2.5 yılda G.Saray'da evi barkı sattıktan sonra ve net 652 milyon TL konsolide zarar ettirsem bırakın aday olmayı, G.Saray adını ağzıma alırken bile çok dikkat ederdim. İstediğin kadar ‘Ben yaptım ben ettim' diye laf söyle ama boş! Rakamlara bakıldığında 5 yıldır kulüp zararda... Biz 3 ayda 11 milyon kâra geçtik. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Rakamlar ortada... 190 locanın 70'i boştu. Bunun 40 tanesini 2 ayda sattık. 3 yıldır kombine almayanlar geldi. Bunlar kemiksiz 30 milyon TL eder. Genel kurulun bunları göreceğine inanıyorum, görmezlerse de saygı duyarım.''

''DURSUN ÖZBEK'İN BORÇLARIINI ÖDEDİK''

''Sigthorsson, Cavanda, Grosskreutz da onun takımı. Olcan Adın'ı sorarım o zaman, çünkü bir sözle 13 milyon TL ödedik bizim yönetimimizde. Ahmet Çalık'ın da borcunu ödedik, haczi kaldırdık. İlk taksitler yarım yamalak ödenmiş ama kalan 4 yıllık borçlar duruyor. Ben bu bahsettiğim isimleri soruyor muyum?''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"