comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz bir kez daha PFDK'ya sevk edildi!

27 Kasım 2018, Salı 17:08
Mustafa Cengiz bir kez daha PFDK'ya sevk edildi!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Galatasaray Kulübü, sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle bir kez daha PFDK'ya sevk edildi.

FutbolArena - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında oynadığı Atiker Konyaspor ile 1-1 berabere kalırken mücadele sonrası sert açıklamalar yapan başkan Mustafa Cengiz bir kez daha PFDK'ya sevk edildi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Galatasaray Kulübü, sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle PFDK'ya sevk edilirken ayrıca futbolcu Serdar Aziz de tedbirli olarak sevk edilen başka bir isim oldu.
 

Galatasaray'da Mustafa Cengiz PFDK'ya neden sevk edild? (27 Kasım Salı)


GALATASARAY A.Ş. Kulübü'nün 23.11.2018 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.-ATİKER KONYASPOR Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca, "talimatlara aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Yayın Talimatı'nın 13/5. ve 14/2. maddeleri uyarınca ve 24.11.2018 tarihinde Galatasaray TV'de yayınlanan "sportmenliğe aykırı açıklamalar" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38/4. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

GALATASARAY A.Ş. Kulübü Başkanı MUSTAFA CENGİZ'in 24.11.2018 tarihinde Galatasaray TV'de yapmış olduğu "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38/1. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

GALATASARAY A.Ş. Kulübü futbolcusu SERDAR AZİZ'in aynı müsabakadaki "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 24.11.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Nisan 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.