comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz, Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye yanıt verecek

04 Mayıs 2019, Cumartesi 15:50
Mustafa Cengiz, Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye yanıt verecek

Motivasyon ve dikkatleri bozmamak adına sessiz kalan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, hafta içinde konuşacak.

FutbolArena Özel - Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe'ye yanıt verecek. Derbinin ardından başkan Mustafa Cengiz, hafta içinde basın toplantısı düzenleme kararı aldı.
 

Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye yanıt verecek mi?


Sarı kırmızılı kulübün 1 numaralı ismi bu toplantıda iki ezeli rakibinin itham ve açıklamaları ile alakalı önemli çıkışlara imza atacak.

Şampiyonluk yolunda büyük önem taşıyan derbi öncesinde motivasyon ve dikkatleri bozmamak adına sessiz kalan Mustafa Cengiz, hafta içinde konuşacak.
Cengiz, hakem atamaları ile alakalı ortaya sunduğu fikir üzerine sert çıkış yapan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile resmi sitesinden kendisini hedef alan Fenerbahçe Kulübünün sözlerine bu toplantıda yanıt verecek

FENERBAHÇE AÇIKLAMASINDA NELER DEMİŞTİ?

Fenerbahçe geçen gün Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'e sert bir yanıt verdi. Resmi metinde "Tek dertleri Fenerbahçe olanlara zaruri açıklama" başlığı kullanıldı:

"14 Nisan 2019 tarihinde stadımızda kendileriyle oynadığımız maçın ardından günler geçmesine rağmen açıklamalarına devam eden Sayın Mustafa Cengiz'in, VAR kayıtları ile ilgili söylemlerine, basketbol takımlarımızın başarıları karşısında sığındıkları bütçe karşılaştırmalarına ve teknik direktörlerinin Konyaspor ile berabere kaldıkları maçın ardından hakeme sorduğu iddia edilen “Dirar'a neden sarı kart vermediniz” sorusuna yanıt vermeye tenezzül etmek istemiyorduk.
 
Ancak Fenerbahçe Spor Kulübü mecbur kalmadıkça hiçbir şekilde rakiplerine dair açıklama yapmazken rakip camia tarafından ısrarla ortaya konulmaya devam edilen bu adımlar, ana amaç ve hedefin sürekli Fenerbahçe üzerinden algı yaratma gayretinde olduklarını açıkça göstermektedir."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)