comScore
1 / 11

Mustafa Cengiz adaylığını açıkladı! Sürpriz gelişme

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’den flaş açıklama. 

2 / 11

Mustafa Cengiz adaylığını açıkladı! Sürpriz gelişme

<h2>Mustafa Cengiz adaylığını açıkladı! Sürpriz gelişme</h2>
Cengiz, kongre kararını mahkemeye taşıyacak. Tedbir koydurursa aday olacak. Yakın çevresine şöyle duyurdu: "Yine kazanacağım"
.
3 / 11
Galatasaray’da Mali Genel Kurul başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin idari yönden ibra edilmemesiyle sona erdi ancak yönetim kanatı pes etmiyor.

.
4 / 11
Mustafa Cengiz "Emanetiniz emin ellerde" diyerek sonucu mahkemeye taşıyacağını söylemişti. Bunun için de Divan heyetinin, incelemelerini tamamlamasını bekliyordu.

.
5 / 11
Metin Sinan Aslan başkanlığındaki heyet, 250 sayfalık konuşmaları ve oy sayımı sırasındaki görüntüleri inceledi. Hukuki yönden bir usulsüzlük olmadığını belirtti.

.
6 / 11
Bu da tüzüğe göre 1 ay içinde Mustafa Cengiz’in seçim kararı alması demek. Karara şerh koyduran Cengiz de yol haritasını yavaş yavaş belirliyor. Cengiz, mahkemeden tedbir kararı çıkarabilirse yeniden yapılacak seçimde aday olabiliyor.

.
7 / 11
Arkasında büyük destek olduğunu belirterek de yakın çevresine "Yine kazanacağım" dediği öğrenildi.
.
8 / 11
İbra oylamasından sonra karara itiraz eden Mustafa Cengiz, divan kurulu kararına şerh koymuştu. Böylece mahkeme yolunu açık bırakmıştı.

.
9 / 11
Tutanakların teslim alınmasıyla birlikte yasal süreç de işlemeye başlayacak. İbrasızlık mahkemeye taşınacak ve sonucu beklenecek.
.
10 / 11
Mustafa Cengiz gibi yönetimi de seçime girmeleri halinde rahat kazanacaklarını düşünüyor. Kendilerine Mali Genel Kurul’da haksızlık yapıldığını savunan mevcut idareciler "Seçime girebilsek yeter.

.
11 / 11
Yine biz kazanırız. Çünkü camiadan büyük bir destek var. Devam etmemiz isteniyor" ifadelerini kullandılar.

FOTOMAÇ