comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz aday olacak mı? İşte o tarih

25 Kasım 2020, Çarşamba 13:51
Mustafa Cengiz aday olacak mı? İşte o tarih

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Mustafa Cengiz, seçimlerde aday olup olmayacağıyla ilgili kararını açıkladı.

"SİZ BASKIN SEÇİM GÖRMEMİŞSİNİZ"
"Biz görevdeyken 6 transfer dönemi geçirdik, 6 defa dayak yedik. Kimileri baskın seçim diyor. Siz baskın seçim görmemişsiniz. Bir önceki yönetim bize 20 gün bıraktı. O kadar kısa sürede planlama yaptık ve kadroyu kurduk. 20 Ocak'ta seçime girdik, 25 Ocak'ta devir teslim aldık. 3-4 günümüz vardı. 31 Ocak'ta da ara transfer kapandı. Çok önemli, çok istiyorduk hocanın onayıyla Nagatomo'yu aldık. Badou Ndiaye'yi yolladık. 3 günde hocamızın da onayıyla Diagne'yi aldık."

"BİZE İŞ YAPTIRMAMAYA ÇALIŞIYORLAR"

"Anomi diye bir şey vardır. Otoritenin dediklerine inanmama, güvensizlik ve bir anlamda anarşi. Biz seçim için başvurduğumuzu söyledik. Yanıt 1 ay sonra geldi. Buna da inanmadılar. Bize iş yaptırmamaya çalışıyorlar. Benim moralim bozulmaz. Ben dünyada geçirilen hastalıklar ve darbeler arasında tekim. Aynı anda dört ayrı organdan ameliyat oldum. Böyle bir başka örnek yok.. İyi ki kalbime bir şey olmadı. Kalbim Galatasaray ile devam ediyor."

"GALATASARAY BAŞKANI YALAN SÖYLEMEZ"

"Anomiye düşmeyelim. Galatasaray Başkanları yalan söylemez. Beyaz yalan olabilir. Evliler daha iyi bilir. Asla baskın seçim yapmadık. Aynı anda 3-4 aday çıktı. Rekabet ne kadar güçlüyse, siz o kadar güçlü olursunuz. Tüm adayların hepsi Galatasaray için var."

"SEÇİME 20 GÜN KALA KARARIMI AÇIKLARIM"

"Seçim için resmi başvurumuzu yaptık cevap bekliyoruz. Biz laf olsun diye başvuru yapmadık. İnanmadığımız hiçbir işe girmeyiz. Ben şimdi tedaviye gideceğim. Bir süreç içerisindeyim. Galatasaray'a yararlı olacağımı düşündüğüm anda hizmet ederim. Ben Galatasaray'ın bir askeriyim. Askerlerin hepsi beni tanır, asker olmayan bilmez. Çocukluğumdan beri Galatasaray'ın içindeyim. Aday olup olmama konusunda 20 gün kala kararımı veririm. 4 Aralık'ta net bir şey söylerim." 

"BİZİ DE HOCAMIZI DA ÜZÜYOR"
"Biz her zaman hakemlerin arkasında olduk. Sen maçta 20 şut atarsın, kaleciyi sakatlarsın ama kazanamazsın. Futbolun güzelliği bu. Bizi üzüyor elbette, hocamızı da üzüyor. Biz zamanın son ana kadar hakça kullanılmasını istiyoruz. Bazen 6 saniye kuralı sadece bize işliyor, rakibe işlemiyor. Aynı hakem tarafından üstleik."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"