comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz açıkladı! 'Seçime gitmek istiyorum'

09 Ekim 2020, Cuma 11:40
Mustafa Cengiz açıkladı! 'Seçime gitmek istiyorum'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz gündemdeki konulara dair açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Mustafa Cengiz, transfer konusundaki eleştirilerden maçlara seyirci alınmasına kadar birçok konuda dikkat çeken ifadeler kullandı.

"BİZİM İKİ KIRMIZI ÇİZGİMİZ VAR" 
"Bizim iki kırmızı çizgimiz var; biri Mustafa Kemal Atatürk, diğeri Ali Sami Yen'dir. Batıdaki kulüplerin tarihini incelediğimizde İngiltere hariç çoğunun yabancılar tarafından kurulduğunu görüyoruz. Türk kulüpleri ise bu konuda önde. Bugün Türkiye'de en büyük parça biziz. Bu bir realite. Tüm istatistikler bunu gösteriyor. Bizler lokomotifiz. Üç takımın yanına bu konuda Trabzonspor'u da ekleyebiliriz."

"BEN DE 20 TANE OYUNCU ALMAYI BİLİRDİM"

"Doğruluğunuz ve dürüstlüğünüz beceriksizlik olarak değerlendirilse de dik durmalısınızdır. Yöneticiler sözlerine dikkat etmeli. Ancak rakiplerimiz bize laf ederse asla susmam. Ben 20 tane oyuncu alırdım, sonra da eyvallah der giderdim. İsterlerse ibra etmesinler derdim. Önce kendi kendinizi ibra etmelisiniz. Camianıza karşı alnınızın açık olması gerekiyor. Biz buna göre hareket ediyoruz. Veli yapıyor, sen de yap diyorlar. Ben onun alasını bilirim ama yapmam, yapamam. Kötü örnek, örnek olamaz. Bunu yaparsanız siz gelecek kuşakları mahvedersiniz. Abdurrahlm Bey'e ve Yusuf Bey'e haksızlık yapılıyor."

"HERKES İNDİRİMİ KABUL ETTİ, ONLAR ETMEDİ"

"Biz ekim ayı hariç bütün maaşların hepsini ödedik. İki kişiye eksik ödedik, onların ne halt yediklerini anlatacağım. Herkes kabul etti indirimi, onlar etmedi."

"MAÇLARA SEYİRCİ ALINMASI GEREKİYOR"

"Bir musibet geldi, virüs. İnsanlar sabah uyanıyor, 'Bu bir rüya mı yoksa Walking Dead mi izliyoruz?' diyor. İnsanların ödü kopuyor ama bunu tamamen kapatırsak, ekonomi ölür. Bilim Kurulu risk var demiş. Şu anda risk yok mu? Arayı koyup yapmak gerek. Bu, dünyaya da bir gösterge olacak. Dünyaya futbol konusunda örnek olmalıyız. Maske takarak, mesafeyi koruyarak, bu haftadan itibaren maçları seyircili oynatmamız lazım. Bunu Fenerbahçeliler de destekler, çünkü Fenerbahçe maçı geçti. Bunu Ali Bey'e de söyledim. O da gülüyor."

"SEÇİME GİTMEK İSTİYORUM"

"Biz de istiyoruz ki Mali Kurul yapılsın. Ben anlatamıyorum galiba. Arkadaşlar olağan mali kurulu bütçe için yapmak zorundayız. Fakat yapamıyoruz. 10 bin üye var. Ortalama 4-5 bin gelse, sosyal mesafeyi düşünürsek nerede yer bulacağız yapmak için. Devlet ile yazışıyoruz ama yer yok nerede yapacağım. Ben bunun sorumluluğunu alamam. Ben bir an önce mali genel kurulu yapıp, seçimlere gitmek istiyorum. Stat diyorlar stada devlet izin vermiyor. Partiler yapıyorlar diyorlar, partiler yapmazsa anayasa gereği kapanır. Anadolu kulüpleri küçük onlara izin veriyorlar ama Galatasaray'da bana 4 bin kişi gelecek yerde ben insanları nerede oturtacağım. Ben genel kuruldan kaçmıyorum. Ben de fırsat buluyorum orada konuşuyorum ama yer yok yapmak için."

Başkan Cengiz öte esprili bir şekilde yandan Fenerbahçe'nin kendisine borcu olduğunu belirterek, "Yayıncı kuruluş ile konuştuk. Maçlarda ekranda bizim takım kısaltmamız 'GAL' diye yazıyordu. GAL'ı 'GS' yaptık. Fenerbahçe de 'FEN'miş. Fenerbahçe'yi de 'FB' yaptık. Bu konuda bana borçları var" diyerek sözlerini tamamladı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)