comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz, 150 milyon TL ile maliyetle neyi kastetti?

15 Ekim 2018, Pazartesi 13:45
Mustafa Cengiz, 150 milyon TL ile maliyetle neyi kastetti?

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, önceki hafta Bafetimbi Gomis ile ilgili konuşurken "150 milyon TL kazandı" ifadesi kullandı. Cengiz'in bu sözle neyi kastettiği ortaya çıktı.

FutbolArena Detay - Galatasaray kulübünün 1 numaralı ismi Mustafa Cengiz, geçtiğimiz hafta İsviçre'ye gitmeden önce Gomis ile alakalı " Gomis, 150 milyon TL kazandı. Gözümüz yok. Yolu açık olsun" ifadesi kullanmıştı.
 

Mustafa Cengiz'in Bafetimbi Gomis sözleri


Sarı kırmızılı taraftarlar içinde, başkan Cengiz'in bu ifadesi ile Gomis'in Galatasaray'a maliyetini kast ettiğini düşünen isimler oldu ve bu durum merak uyandırdı. Başkan Mustafa Cengiz'in bu çıkışı ile Gomis'in Al Hilal'den ilk yılık 12.5 milyon dolar olmak üzere Fransız golcünün Galatasaray'ın bu teklife olumlu yanıt vermesi ile toplamda 150 milyon TL gelir elde ettiğini kast ettiği ortaya çıktı.

Gomis'in kısaca " Beni zorla gönderdiler" ifadesi kullansa da, Suudi Arabistan'da çok astronomik teklif nedeniyle kendisinin de bu teklife evet diyerek Galatasaray'da kazandığının 2 katı gelir elde edeceğine dikkat çekmek istendi.
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!