comScore

Galatasaray Galatasaray

Muhsin Ertuğral: "Teknik adamlar kovulmayı bekleyen bekçiler gibi"

05 Aralık 2017, Salı 17:26
Muhsin Ertuğral:

Muhsin Ertuğral, FutbolArena için kaleme aldığı analizde, "Teknik adamlar kovulmayı bekleyen bekçiler gibi" ifadesini kullandı.

FutbolArena Analiz - Teknik direktör Muhsin Ertuğral, Türkiye ve Dünya futboluna yönelik FutbolArena'ya çarpıcı yorumlarda bulundu. Teknik direktör kıyımlarına değinen Muhsin Ertuğral, "Teknik adamlar kovulmayı bekleyen bekçiler gibi" ifadelerini kullandı.
 

Muhsin Ertuğral'ın Türkiye ve Dünya futbolu yorumları:


"Yeni nesil futbol da diyebileceğimiz dünya futbol trendlerine bakıldığında; analizin her geçen gün daha büyük önem taşıdığını, bireysel antrenmanlara önem verilirken, oyunculara futbolun sadece bir oyun değil bir bilim dalı olduğu da öğretiliyor. Bu bakış açısıyla bakıldığı zaman da Futbol sadece sahada gördüğünüz oyunculardan ibaret olabilir mi?"

"HER BİRİ KENDİ ÖNEMİNİN FARKINDA"
 
"Oyuncular ve Teknik direktörler kadar data analizci, fizyoterapist, defansif koç, yardımcı hocalar, yönetim ve taraftar. Bir takımı oluşturan bütünün parçaları ve uluslararası platformda takımın başarısında her biri kendi öneminin farkında ve sorumluluğunda."
 
"HERKES TÜM OKLARI TEKNİK DİREKTÖRLERE ÇEVİRİYOR"
"Ancak son yıllarda üzülerek gözlemlediğim; artık ülkemizde Teknik Direktörler PR yapabildiği kadar varolabilen yapamıyorsa kovulmasını bekleyen bekçiler haline geldi. Takım beklentinin altına girdiği anda medyasından, yönetimine, taraftarından oyuncusuna herkes tüm okları Teknik Direktörlere çeviriyor. Bi an tüm bu önyargılardan sıyrılıp düşünsek bunun adil olduğunu iddia edebilir miyiz?"

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.