comScore

Galatasaray Galatasaray

Modeste'yi transfer eden Köln'e dava açıldı! Galatasaray ucuz kurtuldu

18 Kasım 2018, Pazar 13:13
Modeste'yi transfer eden Köln'e dava açıldı! Galatasaray ucuz kurtuldu

Çin kulübü Tianjin Quanjian, Galatasaray'ın da ilgilendiği Modeste'yi transfer eden Köln'e dava açılacağını açıkladı.

FutbolArena - Almana Bundesliga ekibi Köln, Anthony Modeste transferi nedeniyle zor durumda kaldı. Çin kulübü Tianjin Quanjian, kulüpten hukuksuz şekilde ayrıldığını öne sürdüğü Modeste ve oyuncuyu transfer eden Köln'ü FIFA'ya şikayet etti. Tehlikeyi öngeren Galatasaray yönetimi, bu transferden günler önce vazgeçerek adeta ucuz kurtuldu.
 

Köln'ün Modeste transferi hukuksuz mu?


Çin kulübü Tianjin Quanjian, Galatasaray'ın da ilgilendiği Modeste'yi transfer eden Köln'e dava açılacağını açıkladı. Resmi siteden açıklama yayınlayan Tianjin Quanjian, şikayetin belgesini paylaşarak durumun çok ciddi bir olay olduğunu vurguladı.

Açıklamada, "Çıkarlarımızı korumak için elimizden geleni yapacağız. Adalet Divanında (CAS) 1. FC Köln ve Anthony Modeste aleyhine dava açmaya hazırız." ifadeleri kullanıldı.
GALATASARAY TEHLİKEYİ SEZDİ

Öte yandan Galatasaray'ın Modeste'den vazgeçme sürecine FutbolArena ulaştı. Modeste ile her konuda anlaşılmasına rağmen hukukçuların yaptığı inceleme sonucu "Puan silme, küme düşürme ve 20-25 milyon euroluk tazminat yükü" gibi olası ceza ihtimalleri nedeniyle transferden vazgeçildi. 

KÖLN'DEN KAFA KARIŞTIRAN AÇIKLAMA

Modeste'nin Köln'de imza töreninde Armin Weh tarafından yapılan açıklamada, "Modeste'nin sözleşme problemini çözmek ve onu makul şartlarda takıma getirme şansımız olduğunu öğrenince mümkün olan her şeyi yaptık." ifadelerine yer verilmesi ise kafalarda soru işareti bıraktı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (25 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.