comScore

Galatasaray Galatasaray

Modeste teklifi açıkladı! Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe

13 Mart 2019, Çarşamba 16:29
Modeste teklifi açıkladı! Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe

Köln forması giyen Anthony Modeste, geçtiğimiz transfer döneminde Türkiye'den aldığı teklifleri açıkladı. 

FutbolArena Dış Haberler - Bundesliga'da Köln forması giyen Anthony Modeste, Alman basınına verdiği röportajda transfer itirafında bulundu. Çin Ligi'nde oynadığı sırada özellikle Galatasaray'ın transfer etmek istediği futbolcu, Beşiktaş ve Fenerbahçe'den de teklifler aldığını açıkladı. Modeste, Almanya'dan da başka teklifler almasına rağmen Köln'ü tercih ettiğini anlattı. 
 

Transfer Haberleri: Modeste, Galatasaray'a neden transfe rolmadı?


Sport Bild'e açıklamalarda bulunan Modeste, paranın kendisi için önemli olmadığını ve mutlu olduğu kulüpte futbol oynadığını belirterek, "İstanbul'un en büyük 3 kulübünden teklifler aldım. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş beni istedi. Ayrıca Bundesliga'dan Stuttgart ile Schalke'den de teklif almıştım ama benim için paradan önemli olan şey mutluluğum. Köln beni çok istedi, başka kulübe gitsem daha çok para kazanabilirdim ama Köln'de oynamak beni mutlu ediyor." ifadelerini kullandı. 

MUSTAFA CENGİZ, MODESTE İÇİN NE DEMİŞTİ?
"Modeste Florya'ya gelmiş. Ben de araştırdım durumunu. Hukuki sorun olduğunu söylediler. Duyar duymaz müdahale ettim. Çok büyük tehlike gördük. 20-30 milyon euro arası. Çin kulübü iki sözleşme yapmış. Hizmet ve imaj hakkı reklam sözleşmesi. Drogba olayında sözleşmelerinden birini feshedersen, diğeri de feshediliyor. Modeste'de bu madde yok. Modeste için Çin kulübünden bize sert bir uyarı geldi. Çin kulübü 49.5 milyon euro harcamış Modeste için. Eğer Modeste'yi antrenmanlara çıkarır veya sözleşme imzalarsanız sizi FIFA'ya şikayet ederiz dediler."

"MODESTE TRANSFERİ İÇİN TFF İLE GÖRÜŞTÜK"

Türkiye Futbol Federasyonu'yla Modeste transferinin olup olamayacağını görüştük. Modeste'yi alsaydık Şampiyonlar Ligi'nde oynatabilirdik. Transfer dönemi kapanmasına rağmen Modeste için ilgili FIFA'nın lisans çıkarma durumu var. Ancak TFF buna izin vermiyor. Biz çünkü TFF ile de görüştük ve sonra o açıklamayı yaptık." 

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"