comScore

Galatasaray Galatasaray

Mitroglou: "Galatasaray Avrupa'nın en harika kulüplerinden biri"

20 Aralık 2019, Cuma 20:04
Mitroglou:

Kostas Mitroglou, Yunan basınına konuştu ve Galatasaray hakkında övgü dolu ifadeler kullandı. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaraylı eski futbolcu Mitroglou, sarı kırmızılı takımda geçirdiği günler ve futbol hayatına dair Yunan basınına röportaj verdi. 

"GALATASARAY, AVRUPA'NIN EN HARİKA KULÜPLERİNDEN BİRİ"
Avrupa'nın en harika kulüplerinden biri olan Galatasaray'da 2 kupa kazandım. İstanbul çok güzel bir şehir. Galatasaray benim için harika bir deneyim oldu. Bunun için çok teşekkür ediyorum. Galatasaray taraftarları çok tutkulu ve şimdi bir başka harika takım olan Eindhoven'dayım. Burada olmaktan dolayı keyifliyim. Hayattan zevk alıyorum ve bu her şeyden önemli. 

"FUTBOL HASTASI OLARAK BÜYÜDÜM"

Futbol hayatıyla ilgili anılarını anlatan Mitroglou, "Küçük yaşlardan beri futbol hastası bir çocuktum. Zidane benim için bir rol modeldi. Ailem okulu ihmal etmemi istemiyordu. O yıllarda zor şartlarda antrenmana gidip geliyordum. Mücadele etmem gerekiyordu. Mücadeleden asla vazgeçmedim. 

"BİZİM YAPTIĞIMIZ FEDAKARLIK SÖYLENMEMELİ"

Mitroglou, futbolcu olmak fedakarlık yaptın mı yönündeki soruya, "Yapsam da bunu söylemem yanlış. Neden mi? İnsanlar işsiz çünkü. İnsanların birçok sorunu var. Gece gündüz çocuk okutmak için çalışan babalar var. Biz hobimizi meslek getiren şanslı insanlarız. Kıymetini bilelim." yanıtını verdi. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)