comScore

Galatasaray Galatasaray

Milli takım ve Galatasaray gündemi | Önümüzdeki Maçlar

26 Mart 2019, Salı 18:02
Milli takım ve Galatasaray gündemi | Önümüzdeki Maçlar

Önümüzdeki Maçlar programının 10. bölümü yayınlandı. Sinan Yılmaz'ın bu haftaki konuğu Rıdvan Aksu oldu. Galatasaray'da Mustafa Cengiz'in ibra edilmemesi, Milli Takımın Arnavutluk ve Moldova maçları mercek altına alındı.

FutbolArena - Sinan Yılmaz'ın hazırlayıp sunduğu Önümüzdeki Maçlar'ın 10. bölüm konuğu Rıdvan Aksu oldu. Geçmişten beslenip geleceğe bakılan Önümüzdeki Maçlar'da oynanmış maçlar, yaşanmış olaylar yorumlanıp sonraki haftalara pencere açıldı. Bu haftaki programda A Milli Takım'da hazır olan mı oynamalı yoksa gençler mi oynamalı?, Ümit Milli Takım ne durumda? Hangi oyuncular yükselişte?, Galatasaray'da Mustafa Cengiz'in ibra edilmemesi ve Galatasaray Lisesi hakkında fikirler masaya yatırıldı.
 

Milli Takımı Arnavutluk ve Moldova maçları - Milli Takım maçlarını nerede oynamalı?


A Milli Takım, Şenol Güneş yönetiminde EURO 2020 Elemeleri macerasına başladı. Arnavutluk ve Moldova'yı yenen Türkiye, 2'de 2 yapmayı başardı. Eskişehir'de tribünler izleyenleri mest ederken, sıradaki maçların aynı şehirde oynanması fikri oluştu. Sinan Yılmaz ve Rıdvan Aksu, Milli Takımı Arnavutluk ve Moldova maçları - Milli Takım maçlarını nerede oynamalı? konularını mercek altına aldı.
 

Milli Takımda hazır olan mı oynamalı yoksa gençler mi oynamalı?


Milli takım teknik direktörü Şenol Güneş'in yeni kadroda hem genç hem de tecrübeli isimlere yer vermesi dikkat çekti. Emre Belözoğlu'nun milli takıma seçilmesi tartışma yaratırken, bazı genç oyuncular arka planda kaldı. Rıdvan Aksu ve Sinan Yılmaz, Milli Takımda hazır olan mı oynamalı yoksa gençler mi oynamalı? sorusuna yanıt aradı.


 

Ümit Milli Takım ne durumda? Hangi oyuncular yükselişte?


Türkiye Ümit Milli Takımı, Avrupa U21 Şampiyonası Eleme Turu Grup 3'te Arnavutluk'u 2-1 mağlup etti. Ilker Yüksel, Muhayer Oktay ve Berkay Özcan gibi genç oyuncularımız ortaya koydukları performans ile dikkat çekti. Sinan Yılmaz bu haftaki konuğu Rıdvan Aksu, Ümit Milli Takım ne durumda? Hangi oyuncular yükselişte? konusu hakkında yorumlarda bulundu.
 

Galatasaray'da Mustafa Cengiz'in ibra edilmemesi ve Galatasaray Lisesi hakkında fikirler


Galatasaray mali genel kurulunda büyük bir şok yaşandı. Mustafa Cengiz ve beraberindeki yönetim kurulunun ikinci dönemi idari yönden ibra edilmedi. Olay sonrası sarı kırmızılı camiada yaşanan tartışmalar gerilimli boyutlara ulaştı. Mustafa Cengiz düzenlediği basın toplantısında seçime gitmeyeceğini söyledi. Yaşananlar nedeniyle Galatasaray Liseli üyeler ise hedef tahtasında yer aldı. Rıdvan Aksu ve Sinan Yılmaz, Galatasaray'da Mustafa Cengiz'in ibra edilmemesi ve Galatasaray Lisesi hakkında fikirleri masaya yatırdı.
Son dakika Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"