comScore

Galatasaray Galatasaray

Milan Ceo'su David Han Li, Fatih Terim ve Gomis'e hayran kaldı

14 Şubat 2018, Çarşamba 09:27

Galatasaray - Antalyaspor mücadelesini izleyenler arasında İtalya'nın ünlü Milan Kulübü'nün Ceo'su David Han Li vardı. David Han Li mücadele sırasında Gomis ve Fatih Terim'e hayran kaldı. 

FutbolArena - Milan'ın ceosu Fatih Terim ve Gomis'e hayran kaldı. Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 21. hafta karşılaşması kapsamında sahasında ağırladığı Antalyaspor'u Bafetimbi Gomis'in yıldızlaştığı oyun ile 3-0 geçmeyi başardı.

Galatasaray - Antalyaspor mücadelesini izleyenler arasında İtalya'nın ünlü Milan Kulübü'nün ceosu David Han Li vardı. David Han Li mücadele sırasında Gomis ve Fatih Terim'e hayran kaldı.


Milan Ceo'su David Han Li, Fatih Terim ve Gomis'e hayran kaldı


Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Galatasaray ile Antalyaspor mücadelesinin dikkat çekici noktalarından biri, Milan'ın CEO'su David Han Li'ydi. Çinli milyarderin sarı-kırmızılı kulübün hisselerini satın almak için geldiği dedikoduları ortaya dökülürken, locada beraber maçı izlediği Gutto.biz Scouting Direktörü Tarkan Batgün, Milan'ın sahibi ile aralarında geçen diyalogları aktardı.
Batgün, David Han Li'nin İstanbul'a turistik bir ziyarete geldiğini belirterek, "Bunun üzerine Göztepe ve Bursa'nın eski sportif direktörü Barış Güçlü kendisini maça götürmek istiyor. Cenk Ergün'ü arıyorlar. Ergün Ergün de bunu Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'e iletti. Sağolsun güzel bir loca ayarlandı" diye konuştu.

Çinli milyarderin Galatasaray taraftarına hayran kaldığını ifade eden Batgün, "İyi bir analist. Çok enteresan bir inceleme yaptı. Seyircinin oyunun dozajını çok iyi ayarladığını aktardı. Bu futbolu derinlemesine bilen bir insanın bilebileceği bir şey" dedi.

FATİH TERİM VE GOMIS'E HAYRAN KALDI

David Han Li'nin Fatih Terim'i de çok başarılı bulduğunu aktaran Batgün, "Fatih Terim'in Milan'la hikayesini biliyor. Fatih Hoca'nın ikinci yarıda oyunu tutmasını akıllı buldu. Bir sürü maç oynanan bir ligde bu normal" dediğini aktardı. Galatasaray'ın Antalyaspor ile oynadığı maçı 32 scoutun takip ettiğini belirten Batgün, David Han Li'nin Gomis'in performansına da hayran kaldığını belirtti.

"GOMIS, AVRUPA'YA GİDEBİLİR"

Londra'da dünyanın en önemli kulüplerinin bir araya geldiği Wyscout forumlarında Gomis'in konuşulduğunu da anımsatan Batgün, "Bu kalitede bir oyuncunun Türkiye'ye transfer edilmesi çok önemli. Fransa Ligi'nde 20 gol atmış bir oyuncuyu getirebilmek büyük iş. Cenk Ergün'ün buradaki rolü çok önemli. Gomis'in Çin'den ziyade Avrupa'da bir kulübe transferi daha mümkün" ifadelerini kullandı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.