comScore

Galatasaray Galatasaray

MHK'den sürpriz karar! Serkan Çınar ve Bülent Yıldırım

16 Temmuz 2019, Salı 14:38
MHK'den sürpriz karar! Serkan Çınar ve Bülent Yıldırım

Merkez Hakem Kurulu, yeni sezonda Bülent Yıldırım ve Serkan Çınar'a görev vermedi.

FutbolArena - Merkez Hakem Kurulu, 2019-2020 futbol sezonunda görev yapacak hakem ve gözlemcileri açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından onaylanan 43 kişilik üst klasman hakem listesinde Bülent Yıldırım ve Serkan Çınar yer almadı.
 

Süper Lig'de görev yapacak hakemlerin listesi (2019-2020 Süper Lig hakemleri)


Zekiriya Alp başkanlığındaki MHK yeni dönemde üst klasman hakem sayısını artırdı. Gelecek sezon 43'e çıkan üst klasman hakemleri arasında geçtiğimiz yıl sıkça tartışılan Bülent Yıldırım ve Serkan Çınar yer almadı. 


 

Bülent Yıldırım kimdir, kaç yaşında? Bülent Yıldırım'ın mesleği ne?


Bülent Yıldırım (d. 1 Mart 1972 Kayseri), Türk futbol hakemi. 23 yıldır hakemlik yapıyor. Süper ligdeki kariyeri 2003-2004 sezonu 4. haftasındaki Elazığspor-Adanaspor maçıyla başladı. Türkiye profesyonel liglerinde bugüne kadar 317 müsabakada görev aldı.
1 Ocak 2011 tarihi itibari ile UEFA tarafından 1. kategori (Premier Category) hakemliğe yükseltildi.

UEFA tarafından üst düzey müsabakalarda görevlendirilmiş, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonasında grup eleme maçlarından Ukrayna-İsveç, İtalya-İrlanda Cumhuriyeti, yarı finalde ise İspanya-Portekiz mücadelesinde çizgi hakemi olarak görev yaptı.

FIFA hakemliği için 2014 yılında yapılan Yo-Yo testlerini geçemeyen Yıldırım listeden çıkartılmıştır. 2015-16 sezonu öncesi Türkiye Futbol Federasyonu Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 9 hakem ile ilk kez profesyonel sözleşme imzaladı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!