comScore

Galatasaray Galatasaray

MHK'dan sert açıklama: "İddiaları ortaya atanları esefle kınıyoruz"

17 Ocak 2020, Cuma 17:28
MHK'dan sert açıklama:

MHK, "Sezonun ikinci yarısı öncesinde Kurulumuz ve hakemlerimizi yıpratmaya yönelik mesnetsiz iddiaları ortaya atanları esefle kınıyor, kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunuyoruz." açıklamasında bulundu.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi sitesinden yayınlanan açıklamada Merkez Hakem Kurulu bugün basında yer alan iddialara sert tepki gösterdi. MHK yazıılı duyuruda "Esefle kınıyor, kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunuyoruz." ifadelerini yer verdi.
 

MHK'dan hakem açıklamaları


"Süper Lig 18. Hafta hakem görevlendirmelerinden hareketle bugün bir gazetede asılsız ve gerçek dışı iddialara yer verilmiştir.

Merkez Hakem Kurulu tarafından atama kriterleri çerçevesinde her hafta hakem tayinleri yapılmakta olup, 18. Hafta atamaları da bu kapsamda gerçekleşmiştir.
Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan maçlardan dolayı ihtiyaç duyulması nedeniyle; 21-24 Ocak'taki 6. UEFA Yardımcı Hakem Kursu'na katılacak olan FIFA Yardımcı hakemlerden Bahattin Duran ve Tarık Ongun'a mazeret bildirmelerine karşın görevlendirme tebligatı yapılmıştır.

"BAHATTİN DURAN'IN SAKATLIĞININ NÜKSETME RİSKİ VARDI"

Ancak Bahattin Duran'ın seminerde koşacağı atletik test öncesinde bir süredir devam eden hafif sakatlığının nüksetme riski nedeniyle maç ataması gerçekleşmemiştir. Yine atletik sınavda başarılı olmayan hakemlerin maçlara atanması da söz konusu değildir.  

Sezonun ikinci yarısı öncesinde Kurulumuz ve hakemlerimizi yıpratmaya yönelik bu tür mesnetsiz iddiaları ortaya atanları esefle kınıyor, kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunuyoruz.

Merkez Hakem Kurulu"

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)