comScore

Galatasaray Galatasaray

Mesut Özil'in sevgilisinden Galatasaray transferi açıklaması

18 Şubat 2018, Pazar 12:11
Mesut Özil'in sevgilisinden Galatasaray transferi açıklaması

Mesut Özil'in sevgilisi Amine Gülşe, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen Mesut Özil'in Galatasaray'a transfer olmasını istediğini belirtti. 

FutbolArena - Türk asıllı Almanya Milli Takım futbolcusu Mesut Özil'in uzun birlikte olduğu sevgilisi Amine Gülşe'den Galatasaray açıklaması. Amine Gülşe, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen Mesut Özil'in Galatasaray'a transfer olmasını istediğini belirtti.

Kanal D ekranlarına konuşan Mesut Özil'in sevgilisi Amine Gülşe, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen Mesut Özil'in Galatasaray'a transfer olmasını istediğini belirtti. 


Mesut Özil'in sevgilisinden Galatasaray açıklaması


''GALATASARAY'A TRANSFER OLMASINI İSTERİM''
'Ben Galatasaray taraftarıyım. Tabi ki Mesut Özil'in Galatasaray'a transfer olmasını çok isterim. Ancak şu anda Arsenal'de ve sözleşmesini uzattı. Dediğim gibi onun verdiği her kararı desteklerim.''
 

Mesut Özil neden Almanya Milli Takımı'nı seçti?


Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Ayşe Arman, gazetesinin köşe yazısında Mesut Özil'in hayatını kariyer basamaklarını anlattığı kitaptan alıntılar yayınladı.
 

- Peki Alman Milli Takımı'nda oynamayı seçmen çevrende nasıl karşılandı? Annen-baban ne dedi? “Evladım yapma etme, Türkiye'deki akrabalarımızın suratına nasıl bakarız” demedi mi?

Ailem kararı bana bıraktı. Ama hepsinin görüşünü sordum ve dinledim. Sonunda Almanya için karar verdim. Annem, Türkiye için oynamamdan yanaydı. “Köklerin orası evladım” dedi. “Dedenler, ninenler Türkiye'den geldiler!” Amcam da bu görüşteydi. Bana Zonguldak'ı anlattı, oraya gittiğinde içinde kabaran duygulardan söz etti. Ama ben hiç onun gibi hissetmiyordum! 17 yaşına kadar sadece iki defa, yaz tatilinde Zonguldak'a gitmiştim. Tamam iyiydi ama evimdeymişim gibi de gelmemişti.

''HAYALİM İÇİN ALMANYA MİLLİ TAKIMI''

- Baban peki? O ne dedi?

Babam, amcama karşı çıktı. “Mesut Almanya'da doğdu. Almanya'da okula gitti. Futbol oynamayı Alman takımlarında öğrendi. Bu yüzden Almanya için oynamalı!” dedi. Abim Mutlu da babamı destekledi. Ama onun gerekçesi farklıydı. “Türkiye'nin şimdiye kadar aldığı en büyük başarı 2002 Dünya Kupası üçüncülüğü, Almanya'nın ise 1954, 1974 ve 1990'da dünya şampiyonluğu var” dedi. Kız kardeşim Neşe ise “Ben Türkiye'nin formalarını daha çok seviyorum” dedi ve gülümsedi.

- Bayağı aile zirvesi olmuş.

Evet. Sonra ben uzun uzun düşündüm ve aileme kararımı açıkladım. Alman Milli Takımı'nda oynayacaktım. Hayattaki en büyük hayalim olan üst düzey bir futbolcu olabilmek için bunu yapmam gerektiğini düşündüm.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.