comScore

Galatasaray Galatasaray

Mert Hakan Galatasaray maçında en iyiler arasında

09 Mart 2020, Pazartesi 17:52
Mert Hakan Galatasaray maçında en iyiler arasında

Mert Hakan Yandaş, Sivasspor - Galatasaray maçında istatistiklerde performans anlamında takımın en iyileri arasında yer aldı. 

FutbolArena Detay - Süper Lig 25. haftasında Sivasspor ile Galatasaray arasında 2-2 sona eren maçta özellikle Mert Hakan Yandaş'ın performansı, hafta arasında çıkan transfer iddialarından dolayı sosyal medyada fazlasıyla konuşuldu. Mert Hakan Yandaş, transfer iddialarından dolayı sezon devam ederken bu yaşananların çok üzücü şeyler olduğunu söylerken, TRT Spor'a verdiği röportajda şu anda Sivasspor forması giydiğini ve asla takımına ihanet etmeyeceğini söyledi. 

MERT HAKAN NELER SÖYLEMİŞTİ?
"Üzücü şeyler. Biz profesyonel insanlarız. Hayatta bu var. Sezon sonunda her şey olabilir. Ancak ben Sivasspor'un armasını taşıyorm. Takımımı yalnız bırakmak ve farklı düşüncelere girmek olabilir mi? Bu bizlere yakışır mı? Biz böyle aile terbiyesi almadık ki. Türkiye'de kimse bunu yapmaz. Bizim insanımız böyle değil. Biz birbirimizi seven, iyi niyetli insanlardan oluşuyoruz. İnsanları karalamak bu kadar kolay olmamalı. Ben bugün elimden geleni yaptım ama yine böyle söylemler olacak. Ben hiçbir zaman takımıma ihanet etmeyeceğim." 

PERFORMANSTA ZİRVEDE

Öte yandan Mert Hakan Opta verilerine göre Galatasaray maçında istatistiklerde takımın en iyileri arasındaydı. Galatasaray maçında 86 dakika sahada kalan Mert Hakan Yandaş, Opta verilerine göre 9/15 ikili mücadele verisiyle bu alanda takımın en iyisiydi. 3 top kapan Mert Hakan Yandaş, ayrıca yine takımı adına maç içinde en fazla adam eksilten futbolcu oldu. 

Sivasspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)