comScore

Galatasaray Galatasaray

Meriç Müldür açıkladı! Yayıncı sözleşmesinden çıkarılan madde

15 Nisan 2020, Çarşamba 00:47
Meriç Müldür açıkladı! Yayıncı sözleşmesinden çıkarılan madde

Gazeteci Meriç Müldür, yayıncı kuruluş ile kulüpler arasında yaşanan ödeme krizi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig kulüpleri, yayıncı kuruluşun ödemeleri durdurmasının ardından zor durumda kaldı. FutbolArena TV'ye konuk olan gazeteci Meriç Müldür, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yaptığı konuşmanın yanı sıra yayıncı kuruluş sözleşmesinden çıkarılan olay maddeyi açıkladı.
 

Tazminat maddesi yayıncı kuruluş sözleşmesinden çıkarıldı mı?


Meriç Müldür açıklamalarında, "Nihat Özdemir ile az önce konuştum. Yayıncı kuruluş ile güzel güzel konuşuyorlarmış. Ligin oynandığı Mart ayının parası isteniyormuş. Halletmek üzereyiz diyor. Her kulübün birikmiş maaşları var. Zor durumdalar. Hep söylüyoruz, 8 tane stoper alıp, 3 tane hoca değiştirmeyeceksiniz. Gelir üretmeden sadece yayıncı kuruluşa bel bağlamayacaksın. Kulüplere ders oldu." dedi.

YAYINCI KURULUŞ SÖZLEŞMESİNDEN SEZON BAŞINDA ÇIKARILAN MADDE
Meriç Müldür, FutbolArena TV'de ortaya koyduğu çarpıcı iddiada, "Sezon başında yayıncı kuruluş ile Kulüpler Birliği arasında yapılan normal anlaşmada 'Naklen yayın olmasa bile, yapılamadığı zamanlarda bile kulüplere ödeme yapılacaktır. Yapılmadığı takdirde 80 milyon dolar tazminat ödenecektir" maddesi çıkartılmış. TFF Hukuk Kurulu çıkartıyor. Kulüpler haberleri olmadıklarını söylüyor. Kulüpler Birliği'nin son toplantısında en büyük kavga bundan çıkıyor. Maddenin kaldırıldığından kulüpleri haberi yok. Kulüpler Birliği kendi işini doğru yapmıyor. Böyle bir maddeyi kime danışıp çıkartırlar, kim çıkartır? Önce kendi içlerinde bunu sorgulayacaklar. Geçmiş sözleşmede "Maçlar oynanmasa bile yayıncı kuruluş kulüplere para ödemeye devam eder" maddesi var ama sezon başı bu çıkartılıyor. Bu iş TFF Hukuk Kurulu'nun istifasına kadar gider diye dedikodular var. Kulüpler de hazırlıksız." ifadelerini kullandı.

"KEŞKE 5 TANE AZİZ YILDIRIM OLSA"

Moderatör Aydın Cingöz'ün "Hiçbir kulüpten ses çıkmıyor! Aziz Yıldırım gibi kamuoyu oluşturan biri yok." sözlerine yanıt veren Meriç Müldür, "Keşke Aziz Yıldırım gibi insanlar şimdi olsa. Hiç kimse eline su dökemez. 5 tane Aziz Yıldırım, kulüpleri bu durumdan kurtarmaya yeter. Hiçbir yönetici kusura bakmasın. Federasyon olarak da, yönetici olarak da yanına yaklaşamazlar." dedi.

"İLK KEZ AÇIKLIYORUM, BEN BEŞİKTAŞLIYIM"

Öte yandan tuttuğu takımı açıklayan Meriç Müldür, "Bak burada ilk kez söylüyorum. Ben Beşiktaşlıyım" diye konuştu. Fenerbahçe camiasına yakınlığı ile bilenen Meriç Müldür, aynı zamanda Aziz Yıldırım dostluğuyla dikkat çekiyordu.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!