comScore

Galatasaray Galatasaray

Melih Şendil kimdir? Kasımpaşa'dan 'Galatasaray amigosu' açıklaması

14 Eylül 2019, Cumartesi 13:28
Melih Şendil kimdir? Kasımpaşa'dan 'Galatasaray amigosu' açıklaması

Kasımpaşa, Galatasaray maçını beIN Sports kanalından canlı anlatan spiker Melih Şendil hakkında açıklama yayınladı.

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig'de ağırladığı Kasımpaşa'yı 1-0 mağlup ederken, Bein Sports spikeri Melih Şendil'in anlatımına deplasman ekibinden tepki geldi. Kasımpaşa, "Beinsports spikerinin maçımızı Galatasaray amigosu gibi anlatmasını kınıyoruz" başlıklı bir açıklama yayınlayarak Melih Şendil'i hedef aldı.
 

Kasımpaşa'dan Galatasaray maçı ve Melih Şendil açıklaması


"Dün akşam Galatasaray SK ile deplasmanda oynadığımız ve yayıncı kuruluş tarafından canlı yayınlanan karşılaşmanın spikeri Melih Şendil'in maçı anlatırken Galatasaray'ın attığı golde bir amigo edasıyla bağırması, Galatasaray'ın her pozisyonunda sanki o takımın taraftarıymışçasına maçı anlatması kamuoyunun ve bizlerin dikkatinden kaçmamıştır. Spikerin Galatasaray'ın golünün ardından sanki bir Avrupa maçı anlatır gibi, rakip yabancı bir takım gibi coşkuyla sevinmesi ve Falcao naralarının ardından hoşgeldin İstanbul'a, hoşgeldin Galatasaray'a, ilk maç ilk imza şeklinde bağırarak gole sevinmesinin hiçbir şekilde izahı olamaz. Dünyaca tanınan bir marka olan Beinsports kurumuna yakışmayan bir durum ortaya çıkmıştır.

"AMİGO GİBİ DAVRANAN SPİKERLER İSTEMİYORUZ"
Hiçbir şekilde tarafsızlık ilkesine uymayan bir anlatım gerçekleştiren spiker Melih Şendil'in bir daha maçlarımızda görev almasını istemiyor, 1921'den beri var olan ve armasında ay-yıldızı gururla taşıyan Kasımpaşamızın şanlı tarihini hiçe sayan bu taraflı anlatımı kınıyoruz. Süper Lig'in yayıncı kuruluşu olan Beinsports'un artık hiçbir şekilde başka takımların amigosu gibi davranan spikerlerini istemediğimizi ve her zaman tarafsızlık ilkesini benimsemiş spiker ve yorumcuların yayıncı kuruluşta görev almasını istediğimizi kamuoyuna ve Beinsports yönetim kuruluna bildiririz."
 

Melih Şendil spikerlik kariyeri


Yıllardır Digiturk bünyesinde görev yapan maç spikeri Melih Şendil, Lig TV'den sonra beIN Sports kanalında da Süper Lig maçlarında görev aldı. Her hafta en az 1 maçta görev yapan Melih Şendil, Galatasaray-Kasımpaşa maçındaki anlatımıyla gündem oldu. Melih Şendil ligin ilk maçında da Vedat Muriqi'yi geçen senenin gol kralı olarak duyurmuş ve gafa imza atmıştı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.