comScore

Galatasaray Galatasaray

Mehmet Kasapoğlu'ndan derbideki olaylar için ilk açıklama

09 Kasım 2018, Cuma 10:46
Mehmet Kasapoğlu'ndan derbideki olaylar için ilk açıklama

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde yaşanan olaylarla ilgili konuştu. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında oynanan Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde yaşanan olaylarla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu açıklamalarda bulundu. Yaşanan olaylar nedeniyle üzüntü duyduğunu belirten Bakan Kasapğoğlu, "Yeni nesil futbolcular, Baba Hakkı, Metin Oktay ve Lefter gibi önemli değerleri örnek almalı" dedi. 

"SPOR BARIŞ VE KARDEŞLİK İÇİN VAR"
Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Bakan Mehmet Kasapoğlu derbideki olaylar hakkında şunları söyledi:

"Spor kardeşlik ve barış için var olan bir olgu. Rekabet sahada olmalı ama dostça yaşanmalı. Açıkçası derbideki olayları üzüntüyle karşıladık. Umarım bu tür olaylar bir daha yaşanmaz. Şiddeti zihinlerde çözmemiz gerekiyor. Eskiden ne güzel Baba Hakkı'lar, Metin Oktay'lar, Lefter'ler vardı. Yeni futbol aktörlerinin bu isimleri örnek alması gerektiğini düşünüyorum. Yeni nesil sporcularımızın da bu doğrultuda daha hassas davranmalarını umut ediyorum."

"KULÜPLERİN YENİDEN DİZAYN EDİLMESİ GEREKİYOR"

"Kulüplerin yeniden tanımlanması ve dizayn edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Kulüplerimizde bir tıkanıklık var. Hem finansal hem de sportif başarı anlamında sıkıntılar var. Bu konuyla ilgili güzel çalışmalarımız var. Kulüplerin yönetimi ve yöneticilerin dizayn edilmesi gerekiyor. Sorumlu ve yetkin bir zihniyetle bu sorunları aşmak istiyoruz."

"ALTYAPIYA DESTEK VERECEĞİZ" 

"Ortada başarı olmayınca harcanan gayretler hepimizi üzüyor. Yeni bir bakış açısıyla altyapıya önem vereceğiz. Ben ilk olarak Altınordu'yu ziyaret ettim, 1 tane bile yabancı oyuncuları yok. Cengiz ve Çağlar çok güzel örnekler. Harcadığı para sınırlı ama ortada bir başarı var. Biz devlet olarak Altınordu gibi altyapıya destek veen kulüpleri destekleyeceğiz. İyi yönetilemeyen kulüplere de bir şey yapma şansımız yok. Onları sorumlu tutma adına çalışmalarımız var. Mutlaka sorumlulukları olmalı." 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArenaakşam haberleri turu (20 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.