comScore

Galatasaray Galatasaray

Mehmet Demirkol'dan Süper Lig tespiti: "1. Deneme Dönemi"

06 Mayıs 2020, Çarşamba 19:01
Mehmet Demirkol'dan Süper Lig tespiti:

Mehmet Demirkol, Süper Lig'in yeniden başlayacağı tarih için "Bunun adı 1. deneme dönemi" ifadelerini kullandı.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig'in 12 Haziran'da yeniden başlayacağını açıkladı. Bein Sports Haber'de konuşan Mehmet Demirkol, "Eyvah, lig başlayacak, her şey birbirine girecek diye bir şey kesinlik yok. '1. deneme dönemi' bunun adı." yorumunda bulundu.
 

Süper Lig'in kalan maçları nasıl oynanacak?


"Aradan 50 gün geçti. Artık bildiğimiz birçok şey var, hala bilinmeyen birçok şey olmasına rağmen. O yüzden, o gün, 'Oynanmasın.' diyenlerin, bugün 'Oynansın.' demesi, bir çelişki değildir. Bugün itibariyle, eğer Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu: 'Arkadaşlar, bu iş artık belli bir şekilde kontrol altına alınmıştır, maç oynanabilir.' diyorsa, buna söylenecek bir şey yok."

"BUNUN ADI 1. DENEME DÖNEMİ
"Tekrar ediyorum ve doğru anlamak gerektiğini düşünüyorum. 'Şimdilik oynamak istiyoruz.' dedi Nihat Özdemir. Bu, kolaylıkla ve hemen değiştirilebilecek bir karar. '12'sinde başlıyoruz, bu iş bitmiştir, hadi toparlanın.' demiyor. En ufak bir anda tekrar kapılar kapanacak, böyle bakmak lazım. 'Eyvah, lig başlayacak, her şey birbirine girecek.', böyle bir kesinlik yok. '1. deneme dönemi' bunun adı."

"TÜRK FUTBOLU İÇİN YENİDEN DOĞUŞU SAĞLAYABİLİR"

"Dünyayı saran bu pandemi, Türk futbolu açısından yeniden doğuşa da yol açar. Korkunç bir hastalık ama hayırlı bir sonucu olur diye umuyorum. Elinde bu kadar kaynak varken, 'Biz bu ekonomiyi nasıl kurtaracağız?' diye düşünüyor olmak kadar acıklı bir şey yok. Genç nüfusu olmayanlar bunu düşünüyor olsa, 'Onlarda ne yapsın, yok.' dersin."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!