comScore

Galatasaray Galatasaray

Mehmet Demirkol'dan Galatasaray Östersunds yorumu

21 Temmuz 2017, Cuma 08:56
Mehmet Demirkol'dan Galatasaray Östersunds yorumu

Galatasaray'ın Östersunds ile oynadığı maç sonrası spor yorumcusu Mehmet Demirkol değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi ön eleme maçında Östersunds ile karşı karşıya geldi. Sarı kırmızılılar rakibiyle 1-1 berabere kalarak turnuvaya veda etti. Fanatik Gazetesi'nden Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın oynadığı oyunla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 

Mehmet Demirkol'un Fanatik Gazetesi'ndeki köşe yazısı


Tudor bu maçtan sonra, ilk maçtaki, “Hazır değildik” bahanesini kullansa kabul edebilirdim, tabii belli oranda. Çünkü elinde Carole, Tolga gibi bu takımın birinci tercihi olması imkansız, Ahmet ve Sinan gibi gelişmesi gereken, Selçuk gibi anormal düşüş yaşayan oyuncular var. Ve daha sezon yüklemeleri yapılırken, her şeyi yapmak mümkün olmayabilir. Bunun yanında psikolojik sorunlar da var. Sneijder kriziyle sadece Sneijder kaybedilmedi, Belhanda'ya da büyük zarar verildi.

"TEMELİ DÜZELTMEDEN"
Galatasaray en iyi yönü olan ön 4'lüsünde yenilenme yaparken, asıl ihtiyacı olan orta saha merkezini aynı tutarak, hatta belki gerileterek büyük bir yönetim hatası yaptı. Aslında konunun özü bu... Savunmada sadece Maicon'u değil, yanına Ramos'u da alsanız kriz devam edecekti. Temeli düzeltmeden çatıyı yenilemeye, bahçeyi düzeltmeye, boya badana yapmaya kalkarsan bunlar oluyor. 

TUDOR GEÇ KALDI

Bütün bunların arasında bir proje takımına yenilebilirsiniz. Ancak 2 maçlık bir elemede bu duruma düşmenin, rakibin organizasyonu ne kadar iyi olsa da açıklaması yok. İlk maçtaki pozisyonsuz oyun, kabul edilemezdi. Çünkü Tudor, çalıştırdığı takımın Galatasaray olduğunun farkında değildi. Dün bunun farkına varmış gibiydi. Bu kez de müdahale sorunu yaşadı. İlk yarı sonuna doğru yükselen baskıda iki sorun vardı. Belhanda adam adama markajdaydı. Bunu, yanına Sinan'ı sokarak çözmek, 10 numarayı rahatlatmak istedi ama Sinan kayboldu. Burada Rodiguez'i sola, Eren'i Sinan'ın yerine alıp müdahale edebilirdi. Geç kaldı.

DARMADAĞIN OLDULAR

1-0'dan sonraki genel psikolojiyi idare etmek ne oyuncular, ne teknik heyet için mümkündü. Darmadağın oldular.   

SONUÇ OLARAK:

1- Yönetim, Galatasaray'da spor dışında her şeyi iyi yönetiyor. 

2- Bu ortamda teknik direktörlük yapmak çok zor. Ve Tudor bu zor göreve hiç hazır değil.

3- İyi tarafından bakmak gerekirse: Galatasaray belki şimdi sezona hazırlanabilir. Tabii yönetim ve teknik heyet görevde kalabilirlerse.  

4- Realist bakmak gerekirse: Galatasaray belki şimdi sezona hazırlanabilir. Yönetim ve teknik heyet istifa ederse... 

FutbolArena akşam haber turu (19 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.