comScore
1 / 10

Mehmet Demirkol'dan Galatasaray için flaş teklif

FutbolArena - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’İn 29. haftasında evinde Medipol Başakşehir’i 2-0 yenerken zirve yarışında çok önemli bir galibiyet aldı.

 

2 / 10
Spor yazarı Mehmet Demirkol, Fanatik’teki yazısında Galatasaray’ın evinde çok iyi oynadığını ve evinde bambaşka bir oyun planında oynadığını söyledi.

3 / 10
Bu Galatasaray’ın en güzel iç saha oyunlarından biri değildi. Ancak en iyi planlanmış olanlarının başında geliyordu. Öte yandan Başakşehir’in bu sezonki en kötü maçlarından biri hatta birincisiydi. O kadar ki neyi planladıklarını anlamak dahi zordu.

4 / 10
Galatasaray orta sahada mükemmel bir presle Arda ve Emre’ye nefes aldırmadı. Akın yönünü çok hızlı değiştirip Elia ve Visca’yı demarke topla buluşturmayı iyi bilen Başakşehir’e bu yönde çok ama çok az fırsat tanıdılar.

5 / 10

TAKIM BOYU KISALDI

<h2>TAKIM BOYU KISALDI</h2>
Başakşehir, Adebayor’un bildik oyunu dışında bilinenin çok dışında kaldı. 50’de Emre’nin dalıp vurduğu şut ceza sahasına ekstra adam sokabildikleri ilk pozisyondu. Terim Maicon’u dışarıda bırakarak takım boyunu kısa tuttu.

6 / 10
Nagatomo’yu doğru görevlendirerek Visca’yı kontrol etti. Kağıt üzerinde oldukça riskli bir tercih olan Donk’la da, Arda ve Emre üzerinde hem fizik hem psikolojik baskı kurdu. İkisi de çok kötüydü.

7 / 10

GECENİN SORUSU

<h2>GECENİN SORUSU</h2>
Başakşehir ilk kez bir maçın ilk yarısını isabetli şut çekmeden bitirdi. Bunun sebebi Arda ve Emre mi? Yoksa Galatasaray mı? Cevap önemli, çünkü yarıştaki durumlarını belirleyecek.

8 / 10

MAÇIN STARI

<h2>MAÇIN STARI</h2>
Sahada işini en iyi yapan oyuncu Adebayor’du. Takımınızın hiçbir hattı çalışmazken bir santrforun istediklerini yapabilmesi kolay değildir. Buna rağmen yine bildik ekstra oyunuyla sahadaydı. Her türlü takdir üzerine. Ama maçın yıldızı o şahane golü atan Mariano. Soluyla çıkmaz bir vuruş yaptı. Sezonun başyapıtlarından biri.

9 / 10

MAÇIN OLAYI

<h2>MAÇIN OLAYI</h2>
Emre’nin gördüğü sarı kart sonrası kenara dönüp ’bunların hepsini yazın’ demesi kuşkusuz. Bunu kime diyor? TFF’ye mi? Kulübeye mi? Maçın gözlemcisine mi? Yönetime mi? Belki de sadece medyaya. Görevimizi yapıp yazalım. Emre hesap istiyor.

10 / 10

KISA MESAJ

<h2>KISA MESAJ</h2>
Galatasaray evinde hep çok iyi. Ancak dün başka bir plan vardı. Bu oyun deplasman krizi için de bir çıkış olabilir. Bir çok şeyden feragat edip bir şeyi çok sağlam yapmak çözüm olabilir.