comScore

Galatasaray Galatasaray

Mehmet Demirkol'dan Fatih Terim iddiası: "O demeç Mevlüt yüzünden"

07 Eylül 2019, Cumartesi 12:38
Mehmet Demirkol'dan Fatih Terim iddiası:

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fatih Terim'in 4 maç ceza almasına neden olan açıklamanın perde arkasıyla ilgili iddialarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in Kayserispor maçı sonrası yaptığı açıklamaların ardından 4 maç ceza alması gündem oldu. Sarı kırmızılıların sert tepki gösterdiği karar sonrası spor yorumcusu Mehmet Demirkol'dan da bir değerlendirme geldi. Demirkol, Fatih Terim'in yaptığı açıklamanın Mevlüt Erdinç'in Fenerbahçe'ye transfer olmasıyla ilgili olduğunu dile getirdi. 

Fanatik Gazetesi'nde konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Demirkol'un değerlendirmesi şu şekilde:
"Terim, özellikle Kayseri maçıyla ilgili konuşmadığını söylüyor, zaten rakibin 3 kırmızı kart gördüğü bir maçta bu biraz saçma olurdu. Seri'nin gördüğü kırmızı kartın da doğru olduğunu söylüyor. Dolayısıyla hakemler ve TFF'yle ilgili bir serzeniş yok. Yani bu konuda Hikmet Karaman'ın gerisinde.

Peki o zaman şikayeti ve anlattığı profesyonel komplo ne?

Bunun, açıklamasından birkaç saat önce biten, Mevlüt Erdinç'in Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili olduğuna inanıyorum. Terim'le anlaştığı söylenen Mevlüt'ün bonservisini bedavaya alıp Galatasaray'a gitmesine Başakşehir yönetiminin izin vermemesi... Bu arada Başakşehir yönetimi tek teklifin Fenerbahçe'den geldiğini söylüyor. Ama ‘Mevlüt'ün bonservisimi verin Antalya'ya gideceğim' dediği de biliniyor.

Profesyonel komplo nedir?

Sebep diyelim ki bu güçlü iddia değil...

Peki o zaman bu profesyonel komplo nedir?

Fatih Terim daha önce bir çok seferde -misal Arda olayı- olduğu gibi maalesef çok güçlü suçlamaları hiçbir açıklama yapmadan hedefi muğlak bırakarak ortaya atıyor. Bunun bir yararı yok. Eminim ki eğer bu açıklama Başkan Cengiz'in söylediği gibi ‘deplasman tribünlerinde bir örgütlenme var' dese buna net destek görürdü. Ancak bunu yapmıyor. Dolayısıyla geri kalan herkes bu komplonun parçasıymış suçlamasıyla karşı karşıya kalıyor.

Terim son 29 yılın 14'ünde TFF'de çalıştı. Türkiye Futbol Direktörü olarak 4 yıl çalıştıktan sonra TFF'den ayrıldı. Unutulmaması gereken bu unvanın kalıcı olduğudur. Çünkü sadece ona aittir başka kimseye verilmemiştir.

9 yılda da ligi domine etmiştir. Bilindiği gibi lig de kelime anlamıyla ‘birlik' demektir. Bu yüzden böylesine zirve bir figürün, eğer böyle büyük suçlamalarda bulunacaksa daha açık olma, sorumluları net bir şekilde açıklama yükümlülüğü vardır. Böyle muğlak bırakınca verilen cezayı savunmak ya da karşı çıkmak da aklıyla yaşayan insanlar için kolay olmuyor."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)