comScore

Galatasaray Galatasaray

Mehmet Demirkol: ''Yetiş ya Fernando''

19 Şubat 2018, Pazartesi 09:13
Mehmet Demirkol: ''Yetiş ya Fernando''

Fanatik Gazetesi köşe yazarı ve spor yorumcusu Mehmet Demirkol Kasımpaşa - Galatasaray mücadelesini köşe yazısında yorumladı

FutbolArena - Galatasaray, Kasımpaşa deplasmanında liderliği bıraktı. Fatih Terim yönetiminde Galatasaray öne geçtiği karşılaşmadan 2-1 yenik ayrılarak liderlik koltuğunu 1 hafta sonra Medipol Başakşehir'e yeniden kaptırdı.

Fanatik Gazetesi köşe yazarı ve spor yorumcusu Mehmet Demirkol Kasımpaşa - Galatasaray mücadelesini köşe yazısında yorumladı


Mehmet Demirkol'dan Kasımpaşa - Galatasaray maç yazısı


''Kayseri maçından sonra artık Galatasaray'ın bir deplasman oyunu var demiştim ama dün kuşku yaratan bir performans yaşadık. Kasımpaşa'nın savunmada kaldığı ilk 20 dakikada Galatasaray'ın bildik presini yapamayışının sebebini iyi araştırmak lazım. Galatasaray bu ön alan presini yapmazsa bu orta sahayla sıradanlaşıyor. Top onda olsa da oyunu alamıyor. Tüm bunlar maç 20 km ötede oynandığın için meydana gelmemeli.
Galatasaray presi yapamayınca Kasımpaşa bildiği oyuna yavaşça geçti ve pasla 2. bölgeye geçip sonra da özellikle Mensah'ın çabasıyla hızlı akınlar yapmaya başladılar. Galatasaray'ın bundan nasıl çıkabileceğini Donk'un golde yaptığı gibi hızlı geçiş oyununda gördük. Ancak bunun başka bir örneğine rastlayamadık. Aksine bunu Kasımpaşa'dan sıklıkla gördük. Oyunu onlar aldı. Gomis'in rahatsızlığıyla konuk ekibin ciddi bir konsantrasyon kaybı yaşadığını da söylemek lazım.  

GECENİN SORUSU

Uzatma dakikalarında Gomis'in 6 pastan vurduğu şutun bu kadar zayıf gitmesiyle maçta bayılmasının bir ilgisi var mı? Bunu düşünmeden edemiyor insan.

MAÇIN STARI

Donk'un şahane pasıyla Rodrigues'in yaptığı vuruş inanılmaz. Koita'nın attığı gol de. Ama Kasımpaşa açısından en yüksek çaba Mensah'tan geldi. Sert bir orta sahaya karşı takımını çıkaran oyuncu oldu.

MAÇIN OLAYI

Gomis daha önce de birkaç kez bu sıkıntıyı yaşamıştı. Dün yere düştükten sonra oyuna, hem onun hem Galatasaraylı oyuncuların hem de izleyen bizlerin konsantre olması imkansızdı.   

KISA MESAJ

Yetiş Fernando...''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.