comScore

Galatasaray Galatasaray

Mehmet Demirkol: "Süper Lig eylül ya da ağustosta oynanabilir"

09 Nisan 2020, Perşembe 20:08
Mehmet Demirkol:

Mehmet Demirkol, Süper Lig'in geri kalan maçlarının eylül ya da ağustos ayında oynanma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'in mayıs sonuna kadar oynanma ihtimalinin düşük olduğunu açıklarken, geri kalan maçların akıbeti merak konusu oldu. Mehmet Demirkol, Bein Sports Haber kanalında yaptığı açıklamalarda, Süper Lig'in eylül ya da ağustos ayında oynanabileceğini aktardı.
 

Süper Lig ne zaman başlayacak?


"Almanya'da mayıs ayının ortasında ligi başlatmayı planlıyorlar. Bu ne kadar uygulanabilir bir şey, bilmiyoruz. F1 ‘Bir şekilde sıkıştırırız, haftada 1 yarışları yapar ve bitiririz.' diyorlar. Onlar daha makul bir düşünce tarzı sergiliyorlar."

"EYLÜL YA DA AĞUSTOSTA OYNAMA İHTİMALİMİZ ÇOK YÜKSEK"
"Ligler eylülde başlarsa, FIFA'nın öneri olarak gösterdiği şeyler mecburi olabilir. Bütün kontratların ne kadar ve nasıl geçerli olacağını bilmek mümkün değil. İzolasyon kalktığında siz futbolcuları burada tutabilecek misiniz, yoksa ülkelerine mi gitmek isteyecekler? Bizim bu ligin geri kalanını eylülden ya da ağustosun ortasından itibaren oynama ihtimalimiz çok yüksek. Yalnızca bizde değil, bütün dünyada bunun olma olasılığı çok yüksek."

"SCHALKE 600 ÇALIŞANININ PARASINI VERMEK İSTİYOR"

"600 çalışanı varsa bir kulübün, mesela Schalke'nin var ve 600 çalışanının parasını vermek istiyor. Kimdir bu adamlar, 2-3 bin euro kazanan çimci, güvenlikçi, analist vs. Şimdi bu adamların parasını ödemen lazım ki bu adam evini idare etsin. Ama 2.5 milyon euro kazanan bir adama 2 ay para ödememen, onu etkilemez. Burada yapılması gereken, dar-orta gelirlinin paralarını mümkün olduğunca tam olarak vermek. Ekstra-lüks sınıfına giren, yüksek gelirlilerle ayrıca antlaşmalar yapmak."

"MESSİ'NİN MAAŞININ %70'İ İLE BARCELONA'NIN MAAŞLARI ÖDENİR"

Messi boşuna çıkıp, 'Ben %70'ini istemiyorum.' demiyor. O %70'le bütün Barcelona'nın bütün maaşları ödenir belli ki. Ben 600 kişiyi mi önemseyeceğim, 1 kişiyi mi önemseyeceğim? 1 kişi özel antlaşmalarını yapar. Messi 1 sene para almasa ne olur? Fatih Terim-Şenol Güneş 1 sene almasa ne olur? Hiçbir şey olmaz. Ama orada çalışan çimcinin vs.'nin paralarını almaları lazım. Yapılması gereken bu. Öncelikle koruman gereken dar ve orta gelirlilerdir. Olay bu."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!