comScore

Galatasaray Galatasaray

Mehmet Demirkol: "Neden Fatih Terim sorusunun iki cevabı var."

24 Aralık 2017, Pazar 22:58
Mehmet Demirkol:

Galatasaray'ın, Göztepe'yi 3-1 mağlup ettiği karşılaşmayı maçın ardından Mehmet Demirkol NTV Spor'da yorumladı. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 17. haftasında sahasında Göztepe'yi 3-1 mağlup etti. Maçın ardından NTV Spor'da Mehmet Demirkol sarı kırmızılı takımın performansını ve Fatih Terim'i yorumladı. 


Galatasaray 3-1 Göztepe Mehmet Demirkol'un NTV Spor yorumları


Mehmet Demirkol amlın ardından şunları söyledi:

"FATİH TERİM NEDEN TERCİH EDİLDİ SORUSUNUN İLK CEVABI"
Ligin en kuvvetli iç saha oyunu Galatasaray'da. Fatih Terim neden tercih edildi sorusunun cevabını doğru vermemiz gerekiyor. Galatasaray'ın sahada, tribünde, yönetimde güçlü figürü yoktu. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ikinci başkanlarının ağırlığı, Galatasaray başkanından daha fazlaydı neredeyse. Böyle bir eksikliği var. Giderilmesi gereken durum var. Çok önemli bir durum bu. Oyuncuların hali ve tavırlarındaki değişimi görüyorsun. Tudor'un takımında Koray Günter yedek kulübesinde sarı kart görmez. İkinci sebep olarak ise, deplasman teknik direktörüne ihtiyaç vardı Galatasaray'ın. Deplasman oyunu yoktu takımın. İç saha oyununa bakılınca, deplasmanda sanki başka bir takım çıkıyordu sahaya. 

"FATİH HOCA BELLİ Kİ İSTİYORMUŞ"

Dursun Özbek yapılması gerekeni yaptı. Fatih hoca istemeyebilirdi ama belli ki istiyormuş. Duyuruşundan belli. Fatih hocanın bir şeyi bu kadar heyecanlı anlattığını hatırlamıyorum. Herkesten önce o söyledi. Dolayısıyla olması gereken oldu. Doğrudur ya da yanlıştır, bunu sonra göreceğiz. Tudor da olsa bugün bu kadro oynayacaktı. Hoca da söyledi zaten bir şeye dokunmadım diye. Şu anda doldurulmuş olan liderlik tarafıydı. Deplasman oyununu ise Kayseri ve Sivas maçlarında göreceğiz. 

"FATİH TERİM'İN ANLATTIKLARINDAN DA GÖRÜLÜYOR Kİ, KADRO MUHTEŞEM DEĞİL"

Hocanın anlattıklarından şu da anlaşılmıştır: Bu kadro zannettikleri gibi muhteşem değil. Hoca da söylüyor. Devre arasında 14 takviye olmaz zaten. Devre arasında 2 takviye demek, takımı değiştirmek demektir. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.