comScore

Galatasaray Galatasaray

Mehmet Demirkol: "Mustafa Kapı açıklaması doğru değil"

17 Şubat 2020, Pazartesi 18:48
Mehmet Demirkol:

Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın sözleşme teklifini geri çeviren Mustafa Kapı hakkında yayınlanan açıklamayı yorumladı.

FutbolArena - Galatasaray üst üste 6. lig galibiyetini alarak Fenerbahçe derbisine odaklandı. Bein Sports Haber kanalında konuşan Mehmet Demirkol, Galatasaray'daki son durumu değerlendirirken, Mustafa Kapı açıklamasını doğru bulmadığını söyledi.

"MUSLERA HERKESİ KÖTÜ GÖSTERİYOR"
"Muslera, çok değişik bir standart. Şu anda ona benzetebileceğimiz bi' Uğurcan performansı var. o seviyede başka bir performans yok ligde. Muslera, herkesi kötü gösteriyor. Lemina'dan sağlıklı bir haber gelirse Galatasaraylılar'ın içi daha rahat olur. Lemina olmadan bu fikstürü götürmek kolay olmaz. Çünkü Lemina çok ekstra ve kalpten oynuyor."

"GALATASARAY KADROSU FATİH TERİM İLE AYAKTA KALDI"

"Bütün hikayeyi başa saralım. Şampiyonlar Ligi'nde başarısızlık, ligin ilk yarısında kötü futbol, neredeyse herhangi bir 11'i belirleyememe... Teknik direktör ve yönetim arasında çekişme var. Bütün bunların içerisinde ayakta kaldı kadro. Bu çok bir karakter gösterisi ve bunun sebebi de Fatih Terim."

"MUSTAFA KAPI AÇIKLAMASI DOĞRU DEĞİL"

"Mustafa Kapı bir potansiyel oyuncudur, sadece o kadar. 4 sene sonra anlayacağız neyin doğru, neyin yanlış olduğunu; kimin haklı, kimin haksız olduğunu. Ancak şunu söyleyeyim, bu açıklama doğru değil, daha kibar bir şekilde yapılabilirdi."

Galatasaray açıklamasında, "Son 3 yılı yatılı olmak üzere 2014 yılından bu yana Galatasaray Futbol Akademisi bünyesinde, yetişmesi için emek ve değer verilen Mustafa Kapı, sözleşme uzatılması için kendisine sunulan tüm yapıcı önerileri red ettiğinden, kadro dışı bırakılmıştır." ifadelerine yer vermişti.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"