comScore

Galatasaray Galatasaray

Mehmet Demirkol: "Küme düşme kalkarsa şampiyonluk da kalkar"

23 Mayıs 2020, Cumartesi 19:55
Mehmet Demirkol:

Süper Lig'de bu sezon küme düşmenin kaldırılması gündeme geldi. Mehmet Demirkol, "Küme düşme kalkarsa şampiyonluk da kalkar" diye konuştu.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir küme düşmenin kaldırılması için  7 Süper Lig kulübünün talebi olduğunu açıkladı. Bein Sports Haber'de konuşan Mehmet Demirkol, konu hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu.
 

Süper Lig'de küme düşme kaldırılacak mı?


Mehmet Demirkol'un açıklamaları şu şekilde:

"Eğer lig bitecekse, küme düşmenin kalkması diye bir şey olmaz. Niye oynuyorsunuz o zaman? 4 takım dışında herkesin tatile çıkması demek bu. Mantıklı değil. Oynanacaksa, kurallara göre oynanır. Eğer küme düşme kalkacaksa bir sezonda, o, sezon başında açıklanır."
"KÜME DÜŞME KALKARSA, ŞAMPİYONLUK DA KALKAR"

"24. haftada lig araya girmeden 2 hafta önce şampiyonluk adaylarından biriyle oynayan bir takım ondan puan almak için elinden gelen her şeyi yapacak, ondan puan alacak. Sonra küme düşmeyi kaldıracaksınız, lig yeniden başlayacak, o takımın yabancılarını sen bulamazsın ki. Oynamazlar bile. Genç takımla çıkacak diğer takıma, ciddi bir adaletsizlik olacak. Küme düşme kalkarsa, şampiyonluk da kalkar. Şampiyon da belirleyemeyiz. Doğru, adaletli olmaz. Yanlış. Hiç doğru bir durum değil bu. Oynamayın daha iyi o zaman. Kabul edileceğini zannetmiyorum."

"BEN OLSAM LİG 16 TAKIMLA OYNANSIN İSTERİM"

"Ben bu ligin sahibi olsam, isterim ki 16 takım olsun. Hatta daha düşük olsun. Büyük takımlar ikişer defa oynayacağına, dörder defa oynasın. Mümkün olduğunca çok maç oynasınlar. Yüksek seviyede olsun. Ligimizde yerli oyuncu ve yabancı kalitesi anlamında 21 takımı doldurabilecek kalitede oyuncu havuzumuz yok. Bugünkü oyuncu havuzuyla 21 takımlık üst düzey bir Süper Lig uygulanması mümkün değil."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!