comScore

Galatasaray Galatasaray

Mehmet Demirkol: "Futbol olmadan, futbolun parası kazanılmaz"

25 Nisan 2020, Cumartesi 19:01
Mehmet Demirkol:

Mehmet Demirkol, "İndirim istenebilir ancak şu anda daha makul olan ücret dondurmak. Futbol olmadan, futbolun parası kazanılmaz." diye konuştu.

FutbolArena - Süper Lig'de maaş indirimleri tartışma konusu olurken, Mehmet Demirkol konu hakkında Bein Sports'ta açıklamalarda bulundu.

"TÜRKİYE'DE TRANSFER LOBİSİ VAR"
"Türkiye'de çok ciddi bir transfer lobisi var. Denetlenmeyen korkunç bir para dönüyor, bundan nemalanan bir grup var. Bundan vazgeçmek istemiyorlar. Bu kadar çok teknik direktör değişmesinin de sebebi bu aslında. Altyapıyı canlandırmanın 1 numaralı yolu, bir önceki jenerasyondan çıkan oyuncuların başarı sağlaması. Ozan Kabak 6 ayda transfer oldu, arkadan herkes yüreklenmiştir ama kimse gelmedi. Onu sürekli kılmak lazım. Bizde kaynak sıkıntısı yok."

"FUTBOL OLMADAN FUTBOLUN PARASI KAZANILAMAZ"

"İndirim istenebilir ancak şu anda daha makul olan ücret dondurmak. İki tarafın da bunun üzerinde konuşması lazım. Futbol olmadan, futbolun parası kazanılmaz. Bu, oyuncuya 'Bak bir pandemi oldu, maaşını indir.' denecek durum değil. Mesut Özil bu konuda haklı olabilir. Şu anda dondurmak gerekir ama bu konuda da uzlaşmak gerekir. Bizdeki kriz sadece koronavirüse bağlı bir kriz değil ki. Biz zaten krizin içindeydik. Bu, vesile oldu. Bunu düzeltebiliriz, çok zor bir şey değil. Bunun için de Ahmet Nur Çebi'nin söylediklerinin büyük oranda doğru olduğunu düşünüyorum. Tabii ki maaşlarda belli bir düzeyde indirim yapılması gerekir. Hele ki euro'nun artışıyla bunlar ödenebilir paralar değil."

HASAN ALİ KALDIRIM FENERBAHÇE'DEN AYRILACAK MI?

"Fenerbahçe'nin daha teknik heyeti belli değilken, Hasan Ali'nin kalıp-gitmesi üzerine bir şey söylemek yanlış olur. Bunlar belli değilken, Hasan Ali'nin de daha belli olan bir yere gitmek istemesi anlaşılmaz değil. Hasan Ali, Fenerbahçe'de kaptanlığa kadar yükselmiş bir oyuncu. Kolay değil bu tip oyuncuların kulüp değiştirmesi. Galatasaray açısından bakıldığında, kadro derinliliğinden yerli oyuncu avantajdır. Fenerbahçe açısından bu ara bir şans oldu. Sağlam kafa düşünülebilecek bir zaman ortaya çıktı. Geçen senenin içine girilen bunalımını da unutacaktır taraftar, bu da bir avantaj. Üstüne FFP'de gevşeme olacaksa, bunu da bir avantaj olarak görebilir yönetim."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!