comScore

Galatasaray Galatasaray

Mario Lemina: 'Eski günlerimize dönmek istiyorum'

02 Nisan 2020, Perşembe 19:12
Mario Lemina: 'Eski günlerimize dönmek istiyorum'

Galatasaray'da forma giyen Mario Lemina, kulüp televizyonuna koronavirüs karantinası hakkında konuştu.

FutbolArena - Galatasaray'ın Gabonlu yıldızı Mario Lemina, Türkiye'deki koronavirüs gündemi ve sarı kırmızılı camiada yaşanan sağlık sorunları hakkında açıklamalarda bulundu. GS TV'ye konuşan Mario Lemina, koronavirüs tedavisi gören Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay için dua etti.
 

Mario Lemina'dan Galatasaray ve koronavirüs açıklamaları


Sağlığın nasıl, kendini nasıl hissediyorsun?

Sağlığım çok iyi, ailem de çok iyi. Ailemle birlikte evdeyim. Bundan sonra evde kalmaya devam edeceğiz.
Çok uzun zamandır evde, bu süreç kendisi için nasıl geçiyor?

Her gün çalışıyorum ama bunun yanında da yurtdışında işlerim var onları halletmeye çalışıyorum ev üzerinden. Oğlum evde onunla oyunlar oynuyorum, diğer oğlum yurtdışında onunla görüntülü olarak görüşüyoruz. Onun haricinde sporumu aktif bir şekilde kardeşlerimle beraber yapıyorum. Antrenmanları evde yerine getirmeye çalışıyorum.

Teknik heyetimiz antrenman programı gönderdi oyuncularımıza onların detaylarını anlatabilir mi? Neler yapıyor?

Kulübümüz bize çalışma programı gönderdi, bunları yerine getirmeye çalışıyorum. Bunlar daha çok fitness salonunda yapılacak olan çalışmalar ancak ben bunun üzerine daha fazla koyup kardiyo ve fiziksel kondisyonu artıracak çalışmalar yapmaya çalışıyorum. Ekstra çalışmalar yapıyorum.

Sosyal medyada da görüyoruz. Oldukça iyi bakıyor kendisine?

İyi formdayım, kendimi çok iyi hissediyorum. Ancak tabi sahayı da özledik. Çünkü evde yapılan antrenman top oyunları sahanın yerine geçmiyor ne yazık ki. Sahada oynamayı özledik.Beslenme ile ilgili neler söylemek ister?

Beslenme uzmanımız bize belli bir program gönderdi ama çok daha önce de ben dikkat ediyordum. Profesyonel oyuncular olarak beslenmemize dikkat etmemiz lazım çünkü ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi beslenme aracılığıyla alıyoruz. Ancak tabi yine de beslenme uzmanımıza buradan teşekkür etmek istiyorum.

Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay'ın da testleri pozitif çıktı ama sonrasında tedavi ile beraber şu an daha iyi durumdalar. Onlarla ilgili neler söylemek ister?

Bu haberi aldığımızda hepimiz çok üzüldük. Ben Allah'tan onları korumalarını diliyorum. Bir an önce eski hayatımıza geri dönüp, bir an öce sahaya geri çıkıp eski günlerimize dönmeyi diliyorum.

Ülkesi ve diğer ülkelerdeki arkadaşları ile konuştuğunda oradaki durumla ilgili neler öğreniyor? Neler duyuyor?

Durumun kötüleştiğini duyuyorum. Testleri pozitif çıkan tanıdıklarım var. Onlara uzaktan da olsa destek vermeye çalışıyorum. Arkadaşlarımın anneleri, babaları pozitif çıkıyor. Bize yakın insanlardan çıkıyor açıkçası hepimizin burada dikkat etmesi gerekiyor. Allah bizim yardımcımız olsun.

Sağlık çalışanlarına mesajı nedir?

Yaptıkları iş çok cesaret gerektiriyor ve çok cesaretli bir iş yapıyorlar. Onlara cesaretlerinden dolayı çok fazla güç diliyorum. Çok fazla insana yardım ediyorlar bizim de aynı şekilde onlara yardım etmemiz gerekiyor. Bu destekle de olabilir bağışlarla da olabilir. Onların sayesinde şu an da birçok hayat kurtuluyor. Bir gün normal hayatlarımıza döndüğümüzde ne kadar büyük bir iş yaptıklarını göreceğiz.

Taraftarımıza mesajın nedir?

Taraftarlarımıza öncelikli olarak sabır diliyorum. Tüm söylenen sağlık kurallarına uymalarını istiyorum. Evde kalmalarını ve gereken bütün özeni göstermelerini istiyorum. İnşallah sahalara yakın bir zamanda döneceğiz ve birlikte tekrar sahalarda keyifli anlarımızı yaşayacağız.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!