comScore

Galatasaray Galatasaray

Mariano, FutbolArena'ya konuştu! Fatih Terim itirafları

28 Mayıs 2019, Salı 19:15
Mariano, FutbolArena'ya konuştu! Fatih Terim itirafları

Galatasaray'ın Brezilyalı sağ beki Mariano, FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu. Mariano, Galatasaray'ın şampiyonluğu, transfer süreci ve Fatih Terim hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da forma giydiği 2 sezonda şampiyonluk yaşayan Brezilyalı sağ bek Mariano, FutbolArena'ya konuştu. Samimi açıklamalarda bulunan Mariano, Galatasaray'a transfer olma süreci ve sarı kırmızılı kulüpteki yaşantısını anlattı.
 

Mariano'dan Galatasaray ve Fatih Terim açıklamaları


FutbolArena muhabiri Kevser İme Şahin'e röportaj veren Mariano'nun açıklamaları şu şekilde:

Bu sezonu 3 kelime ile özetler misin?
Memnuniyet, tatmin ve takım

Fatih Hoca ilk yarıda Şampiyonlar Ligi'nde Linnes'i tercih etti. İkinci yarıda senden performans olarak daha memnun olduğunu belirtti. Bu konuda yeni gelen kondisyonerin üzerinde etkisi olduğunu düşünüyor musun?

Açıkçası Alberto hocanın doğrudan etkisi olduğunu düşünmüyorum. Çünkü takımın kurulma tercihleri tamamen Fatih hocaya bağlı. Martin ve ben saha içinde de, dışında da iyi arkadaşız. Hoca o anda en iyimiz, takıma en faydalı olabilecek olan hangisimiz ise onu tercih ediyor. Tabii ki Alberto bize fiziksel olarak yardımcı oldu, bütün sene boyunca. Ancak sezon sonuna baktığımız zaman ben veya Martin değil, bütün takım olarak şampiyon olduk.

Takımda birlikte oynamaktan en zevk aldığın futbolcu kim?

Tüm takım demem gerekiyor ancak bana yakın oynayan isimler var. Feghouli, Belhanda ve Fernando. Onlarla konumum gereği daha yakın oynuyorum.Türkiye'de yaşamak nasıl ?

Çok memnunum çünkü Sao Paulo'ya benziyor. Sao Paulo, Brezilya'da yaşadığım şehir. Orası da çok büyük bir şehir, İstanbul'a benzer yanları var. Orada da hava sıcak ve bu benim en sevdiğim mevsim. 2 senedir ailemle burada yaşıyorum. Ailem ve ben burada olmaktan çok keyif alıyoruz.

Galatasaray'a geldiğinde sana farklı gelen bir şey oldu mu?

Buraya gelmeden önce İspanya'daydım. İspanya'nın futbolu ayrı, gelenekleri ayrı, şehir bambaşka... Tabii ki alışmak için belirli bir zamana ihtiyacınız var. Buraya gelmeden önce oraya alışmıştım. Değişiklik kolay olmuyor, biraz zaman alıyor. 2 senedir buradayım, buraya da alıştık.

İspanya'nın insanı sıcaktır. Burada da o sıcakkanlılığı gördün mü?

Türk futbolu biraz Brezilya futboluna benziyor. Taraftarlar çok sıcak ve sürekli stada gelmek istiyorlar. Ben Fransa'da oynarken menajerime Brezilya'daki gibi ortama sahip bir kulüp bulmasını istedim. O da bana Sevilla'yı buldu. Orada hakikaten taraftarlar sıcaktı ve takımı destekliyorlardı. Sonraki takımım Galatasaray oldu. Galatasaray da yine aynı şekilde her zaman taraftarların desteklediği, hiçbir zaman yalnız bırakmadığı bir kulüp. İspanya'nın insanıyla Türk insanı da benziyor. Sıcaklık konusunda da, futbol konusunda da.Fatih hoca coşkulu, baskın bir teknik direktör. Onunla çalışmaya başladığında ne hissettin?

Hocanın gelişiyle birlikte birçok şey değişti. Tudor hocamızla da iyi bir şekilde anlaşıyorduk ama eksik olan bazı şeyler vardı. İlerlemeyen bazı şeyler vardı ve Fatih Terim gelip bunları tamamladı. Deneyimiyle, tecrübesiyle... Fatih hoca ile ilişkimiz daha samimi. Oyuncuları kendine yakınlaştırıyor. Bize sorular soruyor, dertlerimizi dinliyor. Bize yön gösteriyor. Fatih hocanın bize kattığı şey bu. Her zaman bizim yanımızda ve destekçimiz. Oynamayan oyuncular bile Fatih hoca geldikten sonra kadroda kendilerine yer buldular, özgüven kazandılar ve tekrar oynamaya başladılar. Bu da hocanın kurduğu yakınlık sayesinde gerçekleşti.

 Buraya gelene kadar yaşadığın zorluklar nelerdi?

Futbola en alt seviyeden başladım, aşama aşama da yükseldim. Aslında hayat da böyle. İstek çok önemli. Kupa kazanma isteğiniz olacak ve onun getirdiği zorluklarla da başa çıkmanız gerekiyor. Denemekten hiçbir zaman vazgeçememeniz lazım. Her zaman denedim ve daha ileri götürmek için çalıştım. İnsanın hayatında iyi şeyler yapmasının önemli olduğunu düşünüyorum. İyi şeyler yaptığınız zaman, hayat da sizi iyi yerlere getiriyor

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!