comScore

Galatasaray Galatasaray

Marcelo Bielsa için resmi açıklama! Galatasaray...

20 Aralık 2017, Çarşamba 09:23
Marcelo Bielsa için resmi açıklama! Galatasaray...

Galatasaray ile adı anılan Marcelo Bielsa için ülkesi Şili'den resmi açıklama geldi.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray transfer döneminde futbolcudan önce teknik direktör arayışında. 20 Ocak'ta olağanüstü seçime gidecek olan Cimbom yeni bir teknik direktör de bakacak. Fatih Terim geri dönmeyi düşünmezse Cimbom'un adaylarından biri olan Marcelo Bielsa için ülkesi Şili'den bir açıklama geldi. 


Galatasaray Bielsa'yı getirecek mi?


Şili Futbol Federasyonu 2. Başkanı Andres Fazio, yaptığı açıklama ile Marcelo Bielsa'ya kapılarının açık olduğunu belirtti. "Bielsa bizim için önemli bir figür" diyen Fazio, "Bielsa'nın geri dönme ihtimali var son kararı o verecek" dedi. 

2007-2010 yılları arasında Şili Milli Takımını çalıştıran Marcelo Bielsa, 2010 Dünya Kupası'nda Şili'ye oynattığı futbolla dikkatleri çekmişti. Öncesinde Arjantin Milli Takımını da çalıştıran Arjantinli teknik adam son olarak Fransa'da Lille takımını çalıştırmış ve kısa sürede görevinden alınmıştı. 


Marcelo Bielsa kimdir?


Katı tutumu ve zor bir kişiliğe sahip olmasıyla bilenen Marcelo Bielsa, taktiksel başarıları ile tanınıyor. Çalıştırdığı takımlarda ya çok başarılı, ya da çok başarısız olan Bielsa için Pep Guardiola "Dünyanın en iyi teknik direktörü" derken bazıları da onun psikolojik sorunları olduğunu dile getiriyor. 62 yaşındaki Arjantinli teknik adam son olarak çalıştırdığı Lille'de yaptırdığı pahalı transferlere rağmen çok başarısız olmuş ve takımdan gönderilmişti.


Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.