comScore

Galatasaray Galatasaray

Marcao ve Kerem Aktürkoğlu idmanda barıştı! Fatih Terim'den açıklama

09 Eylül 2021, Perşembe 21:03
Marcao ve Kerem Aktürkoğlu idmanda barıştı! Fatih Terim'den açıklama

Galatasaray'da Marcao ve Kerem Aktürkoğlu, idman öncesi takım arkadaşları önünde barıştılar.

FutbolArena - Galatasaray'ın Giresunspor ile oynadığı maçta Marcao'nun Kerem Aktürkoğlu'na yönelik yumruklu saldırısı sonrası ilk buluşma gerçekleşti. Marcao'nun özür dilemesinin ardından 2 futbolcu idman öncesi sarılarak barıştı. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim konu hakkında idmanda konuşma yaptı.

FATİH TERİM'İN YAPTIĞI KONUŞMA:
"Birçok oyuncumuz ayrı dinde, ayrı lisanda, ayrı kültürde bir aradalar. Doğal olarak birbirine yabancı bu kadar insanın bir arada olması çok kolay bir hadise değil. Fizik olarak bu kadar efor sarf eden bir bünye, mental olarak da büyük bir yorgunluk, psikolojik olarak saha içi ve saha dışında baskı altında, bazen sonuçların da iyi gitmemesiyle, her insanda bir çöküntü yaratır.  Antrenmanda, soyunma odasında, koridorlarda istemedikleri bazı yükselişler, bazı sinirsel hareketler, bazı münaşakalar, hatta bazen kavgaya varan hadiseler olabilir. Bir dozu, bir tadı, bir makul tarafı olmalıdır. Bu olay maalesef sahada gerçekleşti. Marcao'nun odamdaki özrünü burada herkesin önünde dilemesini istedim. Marcao yaptığı işin doğru olmadığını, üzüntü duyduğunu defalarca dile getirdi. Kerem'den ve ailesinden de özür diledi."

MARCAO'NUN KONUŞMASI:

"İnanılmaz pişmanım. Yapmamam gereken hiç istemediğim bir davranış gösterdim. Başta Kerem kardeşimden, bütün takım arkadaşlarımdan ve hocamdan özür diliyorum. Yüzde yüz ben suçluyum!"

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!