comScore

Galatasaray Galatasaray

Maicon'un Suudi Arabistan'a transferinde bonservis pazarlığı

04 Şubat 2019, Pazartesi 18:52
Maicon'un Suudi Arabistan'a transferinde bonservis pazarlığı

Galatasaray yönetimiyle Al Nassr arasında Maicon'un transferi konusunda pazarlıklar sürüyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'da Luyindama'nın satın alma opsiyonuyla birlikte transfer edilmesinin ardından sözleşmesi askıya alınan Maicon'un, Al Nassr'a transferi için görüşmeler sürüyor. 


Galatasaray Transfer Haberleri: Maicon Galatasaray'dan ayrılacak mı?


Arap basınındaki haberlere göre, Al Nassr kulübüyle Maicon arasında anlaşma sağlandı. Suudi Arabistan kulüp yetkilileri, Galatasaray yönetimiyle de yapılan görüşmeler sonrasında bonservis bedeli konusunda pazarlıklara devam ediyor. İlk aşamada Arap kulübünün önerdiği fiyat ile Galatasaray'ın istediği fiyat arasında fark olmasına rağmen Al Nassr'ın Galatasaray'ın istediği bonservis bedeline yakın bir teklifte bulunduğu, son detayların konuşulduğu öğrenildi. 

Galatasaray'ın her halükarda Maicon'dan zarar etmemek için dikkatli hareket ettiği ve en kötü ihtimalle bir sonraki transfer döneminde Brezilyalı futbolcu ile yolları ayırmayı planladığı kaydedildi. 
 

Maicon Galatasaray'dan neden ayrılmadı?


Çin Kulüplerinden teklif alan ve Galatasaray'ın Luyindama transferini yapmak için ayrılmasını beklediği Maicon'dan iyi haber gelmedi. Galatasaray'dan ayrılmak için Çin ekiplerinden en az 3 milyon euro para talep eden Maicon'a yapılan teklifin 2.5 milyon euro olduğu belirtildi.
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)