comScore

Galatasaray Galatasaray

Luyindama'nın menajerine şok! Yolsuzluk iddiasıyla tutuklandı

11 Eylül 2019, Çarşamba 17:13
Luyindama'nın menajerine şok! Yolsuzluk iddiasıyla tutuklandı

Galatasaraylı Christian Luyindama'nın menajerliğini yapan Christophe Henrotay'ın yolsuzluk suçlamasıyla tutuklandığı belirtildi.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray forması giyen Christian Luyindama'nın menajerliğini yapan Christophe Henrotay'ın Fransa'da tutuklandığı belirtildi. Transferlerde yolsuzluk yaptığı iddiasıyla Monaco'da gözaltına alınan Christophe Henrotay'ın Belçika savcılığı tarafından arandığı kaydedildi. 

KARA PARA AKLAMA SUÇUNDAN TUTUKLANDI
Belçika'da futbolda yolsuzlukla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Galatasaray forması giyen Luyindama'nın da menajerliğini yapan Christophe Henrotay, Fransa'da tutuklandı. Aynı zamanda Belçika ve Londra'da da yapılan aramalarda toplamda 3 kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi. Belçika'da savcı karşısına çıkarılacka olan menajer Christophe Henrotay'ın Aleksandar Mitrovic ve Tielemans transferlerinde kara para akladığı öne sürüldü.

Christophe Henrotay, aralarında Thibaut Courtois, Yannick Carrasco ve Kevin Mirallas gibi isimlerin de yer aldığı birçok futbolcunun menajerliğini yapıyor.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!


BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!